Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemek mennyire (nem)...

Egyetemek mennyire (nem) adnak piacképes tudást egy programtervezőnek? És mennyit kell pluszba tanulni ahhoz hogy valaki jó legyen, jól keressen ebben a szakmában?

Figyelt kérdés

Mennyire elégíti ki az a tudás a cégek által elvártakat amit egy magyar egyetem informatikai szakán tanul valaki? (Én személy szerint Pannon Egyetem proginfóra akarok menni, de azért attól függetlenül, hogy egyetem függő is ez a dolog, gondolom azért legtöbb helyen azt tanítják kb)

A válasz gondolom az lesz, hogy egyáltalán nem és hogy sokat kell tanulni még ezen felül...de azért ennél részletesebben érdekelne erről a személyes véleményetek vagy amiket hallottatok erről a témáról. Mert sokan amúgy azt mondják, hogy nem is éri meg kb egyetemre menni ha ezzel akar foglalkozni az ember (leszámítva az egyetemi életet meg az azzal játó dolgokat)


És hol lehet piacképes tudást szerezni az interneten belül ha ezzel akarok foglalkozni?


Előre is köszönöm?


2019. dec. 14. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes egyetemre menni. Az alapokat, pár programozói nyelvet ott tudsz jól megtanulni, nem "okj-s gyorstalpalókon". A kézségeid is ott tudjak a legjobban fejleszteni. Aztán persze, az IT az a tipikus szakma, ahol az önképzés fontos, hogy a tudásod lépest tartson a fejlődessel. De én azt látom a környezetemben,hogy komoly szaktudással rendelkező programozó az lett, aki az egyetemen a több éves képzés során megszerezte a stabil alapokat, és utána is igénye volt a tanulásra, önfejlesztésre. A "gyorstalpalón" végzetteknek sosincs olyan széles látóköre, mint az egyetemi végzettségűeknek, és ha komolyabb problémába ütköznek a munkájuk során, nem tudják önállóan megoldani, szaladnak a nagyobb tudású kollégához.
2019. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy nem igazán hallani olyan híreket, hogy frissen végzett informatikusok többsége nem bír elhelyezkedni a szakmában.


Valóban lehet mondani, hogy a magyar egyetemek nem a legújabb dolgokat oktatják, de még senki sem tudott olyan képzést, magániskolát felmutatni amelyiknél korszerűbb és hasonlóan sok területről kaphatsz betekintést.


Minél több a tudásod annál többet érhetsz. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg olyan dolgot kaphatsz ingyen, amiért másoknak fizetni kell.

2019. dec. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!