Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit végezzek el nőként, ha...

Mit végezzek el nőként, ha célom, hogy végre legyen a kezemben egy piacképes végzettség, amivel elhelyezkedhetek?

Figyelt kérdés

Indulásnak (újraindulásnak) szeretnék valamit a kezembe, amivel elhelyezkedhetek. Hogy ne csak irodai adminisztrátor lehessek, vagy összeszerelőüzembeli munkás, válság esetén 1-2 évi munkanélküli.

Viszont sok évet már nem szánnék tanulásra, főleg OKJ-t keresek.


2019. jún. 16. 10:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Fodrász. Fodrászokra mindenhol szükség van.
2019. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Legyen kettő, a beállítottságodnak megfelelő párosítás. Mivel szeretnél foglalkozni?
2019. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Gépészmérnök bsc vagy elektrotechnikus az van okjn is,
2019. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább az informatikát javaslom a gépész helyett. Több is a nő, persze nem sok.

Vagy tanulj nyelvet, elmehetsz SSC-be, bár nincs annyira rálátásom.

2019. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Sok dolog érdekel (rendszerint "fiús", műszaki dolgok), de azokhoz egyetem kell illetve van olyan, amivel konkrétan egyetem ellenére se tudnék foglalkozni. Ez a közlekedés szervezése, merre legyenek új vonalak, mekkora villamos kell, menetrendek stb.


A nagy gépek kevésbé vonzanak.


Az álommelóm hétfőtől-péntekig tart, rugalmas munkaidőben, sőt, napi 6 órában, sőt, emellett jól keres, spórolással meg tudok takarítani havi 100 ezer forintot.

Na, erről csúsztam már le....


Még kettőt nem szeretnék tanulni, csak egyet.

Már elegem van az egészből, a tanfolyamokra elment pénzből, időből, a munkaidő utáni esti és hétvégi tanulásból.


Mostmár egy papírt szeretnék a kezembe, azzal elhelyezkedni, hogy kimondhassam, hogy nekem ez a szakmám, ebben dolgozom, ebben van x év tapasztalatom. Oszt' csókolom.

Akkor lehet, hogy pár év múlva bevállalom a mérnökinfó levelezőit. Bár erről csak egyre inkább lecsúszok + nem érzem magam eléggé karrieristának. Hogy ennyit beletegyek egy karrierért.

2019. jún. 16. 10:56
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam a két szakmát, mert úgy már több lehetőséget is meg lehet pályázni + előfordul, hogy válogatni is lehet az állásajánlatok között. Sőt, igazából én még a két szakmát is kiegészíteném nyelvtudással. Lehet, hogy ebben a fázisban soknak tűnik a tanulás egy adminisztrációs főállás mellett, de figyelembe kell venni azt is, hogy akik mostanában jönnek ki az iskolából már nagyon magas szinten beszélnek 1-2 idegen nyelvet. Egy szakmával is el lehet lenni valameddig, de pár évente újra meg újra fel fog merülni ugyanez a kérdés, hogy hogy húzzuk ki munkával a nyugdíjkorhatárig. Két (nem büfészakos) Bsc végzettségem van + középfokú angol, majdnem folyamatosan dolgoztam pályakezdő korom óta (13 év tapasztalat), de még nekem is keresnem kell valami újat, amit pluszként megtanulhatok.
2019. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tőlem most idegen érzés, ha az ember azt keresi, mikor tanulhat valami újat. Általános iskola elsős korom óta egy évnyi idő nem telt el tanulás nélkül. Sőt, tanfolam nélkül se.


Angol szövegeket egész jól megértek, a beszéd nehezebben megy, de szerintem nem vagyok nagyképű, ha azt mondom, hogy teszem azt heti kétszer egy órát lenne lehetőségem beszélni, 1-2 hónap alatt felhúznám magam.

Ezzel párhuzamosan Duolingo-n tanulok németet. Van 3 könyvem is hozzá, de nem fér bele. Egész egyszerűen nem fér bele. :/


Valami olyan keresek, amivel sokkal könnyebb elindulni, mint a programozással.

2019. jún. 16. 11:35
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az irodai adminisztrator és az osszeszerelouzembeli munka mind nagyon szép hivatás. Ne nézdd le magad ennyire :)

Ha tényleg akarod az egyetemet minnel előbb ne várj vele. Később minden szempontból rosszabb lesz. Tanulás, csoporttarsak, későbbi elhelyezkedes stb..

2019. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem akarok lemondani az életről. Egyfajta öngyilkosság lenne az egyetem.

Se sport, se párkapcsolat, barátok alig, család alig.

Ha meg mégis bejön magától egy párkapcsolat, onnantól nem fogom bírni csinálni az egyetemet. Vagy ki is bukok, ha pedig nem, akkor épphogy a minimumra hajtok majd, úgy meg a mérnökinfót főleg nem lehet.



Nem nézem le az alacsonyabb rangú munkát végzőket, sőt, a baráti körömben például rájuk nézek fel, mert ilyen körülmények között és ennyi pénzért én egész egyszerűen NEM BÍRNÉK dolgozni. Ők a legszorgalmasabbak és mellesleg ők panaszkodnak a munkájukra a legkesebbet.

2019. jún. 16. 12:51
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos melót akarsz, akkor műszaki vagy infós irányba kacsintgass. Elektrotechnikus, gepesztechnikus, ilyesmik . Habár a piac kiszámíthatatlan, mégis úgy látszik, hogy műszaki szakemberekre meg joideig szükség lesz, és mivel ez sokaknak nem jön be, így még valószínűleg jó ideig szakember hiány lesz.
2019. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!