Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon tényleg ennyire...

Magyarországon tényleg ennyire baromi nehéz elhelyezkedni piacképes diploma nélkül, mint ahogy itt annyira sokan írják? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Piacképes diploma alatt ezeket értem: orvos, mérnök (programozó, vegyész, gépész-/villamos-/bio-), gyógyszerész meg talán a (nyelveket beszélő) pénzügy.

Gyakorlatilag bármilyen nemdiplomás kérdésről olvasok itt (mennyire lehet vele elhelyezkedni, mennyi a fizetés), mindenhol olyan kommenteket látok, hogy "gyakorlat nélkül nulla, de anélkül meg nem vesznek fel", "semmitérő szakma", "kihalásos alapon lehet max bekerülni", "éhbért fizet, de így is folyamatosan teperni kell" meg ehhez hasonlók.

Imént olvastam egy targoncással kapcsolatos kérdést és ott mindenki vészmadárkodott, hogy "nulla esély", miközben számos ilyen álláshirdetést olvasok (olyanok is vannak, ahol betanítanak csak jelentkezz). Csak tudnám, hogy akkor ki hazudik: a kormány, hogy szakmunkás/munkaerő hiány van vagy az itteni kommentelők, akik szerint ha nem vagy orvos, top mérnök akkor sz**t sem érsz. A legdurvább, hogy néha még néhány diplomás jellegű kérdésnél is lehúzzák az illetőt. Például "jogászként csak akkor van esélyed, ha durva protekciód van és a csúcsig képzed magad" meg hasonlók. De még azokra is negatív válaszokat adnak, akik pályaválasztás előtt állnak: "kösd fel a gatyát, biosz és kémia emelt szint alap", "minimum 2 nyelv perfekt ismerete és akkor talán van esélyed" stb.


Kérdezem én: ma Magyarországon - aki nem elég okos egy diplomához - milyen OKJ-s szakmát tanuljon, amivel fél éven belül (éhenhalás/hajléktalanná válás átfutási ideje) munkába tud állni és annyi fizetése van, hogy az alap dolgokra (ne adj Isten minimál albérletre) is van pénze? Mert akárhányszor itt olvasom a kérdésekre adott válaszokat, mindig jól le tuják húzni az optimizmusomat/pozitív felfogásomat.



2019. dec. 4. 19:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja, mielőtt valaki félreérteni javítom: "amivel a SZAKMA MEGSZERZÉSÉT KÖVETŐ fél éven belül (éhenhalás/hajléktalanná válás átfutási ideje) munkába tud állni"
2019. dec. 4. 19:24
 2/18 anonim válasza:
100%

Nekem harom gyermekem van a legidosebb fiam szakacs es 2 ev 2 honapig nem talalt maganak fix helyet,mert mindenhova gyakorlatot kertek. (Gyakorlatnak nem szamitott az tantermi gyksz avagy kesobb a kinti) Tapasztalatot kertek mindenhol. A nyari idoszakban hulyere kereste magat,hogy robotolt es 18-20 orakat melozott. Most sikerult munkaba lepnie. De hol? Pesten. Az orszag masik vegeben.


A kozepso gyerekem "csak" 6 honapja nem talal munkat..vagyis talal,de a proba ido utan kirugjak es nincs ra szukseg. Egyebkent ami erdekes,hogy ahonnan kirugtak (2ilyen hely) felvettek helyette tortenessen a baratjat akit szinten proba ido utan kirugtak.



A lanyom a legszerencsesebb o szinte azonnal talalt munkat,de ott meg nem erzi jol magat. Szinten a vendeglatasban dolgozik (pincer) nagyon bunkok az emberek. Rengeteg sz.rt meselt.


A gyerekeim kint tervezik a jovojuket amugy. Tamogatom oket. Itthon tenyleg nagyon nehez..

2019. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez attól is függ, hogy az országon belül hol laksz. Én egy egyszerű érettségivel fél éven belül kaptam egy tök jó irodai munkát, protekció nélkül. És csak ketten jelentkeztünk az állásra.


De több helyen is súlyos munkaerőhiány van a környéken. Hónapok óta nem találnak felszolgálót, recepcióst, de keresnek szakácsot, eladót, irodai dolgozókat is. Alig van jó villanyszerelő, burkoló, kőműves, stb. Máshol meg sajnos tényleg alig lehet munkát kapni, néha még diplomával is. Sokat számít, hogy hol laksz.

2019. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
SSC-kbe simán felvesznek bölcsészdiplomával (de már érettségivel is), ha beszélsz min. angolul közepes szinten.
2019. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon rossz, szakácsként dolgozom alig kapok havonta átlagosan 140 ezer nettot, igaz dolgozni csak 40 órát kell hetente 5 napban
2019. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
94%
Épületgépészet ( víz, gáz, fűtés, klíma..)
2019. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

"Hónapok óta nem találnak felszolgálót, recepcióst,"


3-as, megírnád, hogy ez merre van?

2019. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
Nincs diplomám, háromszor pályáztam könyvelő állásra, mind a háromszor engem választottak, nem a diplomásokat.
2019. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem szakemberből kevés van. De ezek nehéz fizikai munkák, és nem fizetik meg őket jól.

Irodára jelentkező emberek még mindig több ezren vannak, érettségi meg angol nyelvtudás, ha feladsz egy ilyen hirdetést, szó szerint több ezren jelentkeznek.

2019. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem fogja megirni csak hoskodni jott ide es fel hogy masok akik valok is valamire elveszik a helyet elole.
2019. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!