Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted megéri közel 28...

Szerinted megéri közel 28 éves frissen végzett jogászként egy relatíve jól fizető, biztos állást otthagyni és ügyvéd bojtárnak menni, hogy 31 évesen ügyvéd legyél?

Figyelt kérdés

Most 27 éves leszek, van már egy bsc diplomám, 2 nyelvvizsgám, amivel 3 éve elhelyezkedtem a közigazgatásban, nem rossz fizetésért (a pótlékok, a diploma és a nyelvvizsgák miatt jó főként a fizu). Jövőre, azaz 28 évesen abszolválom a jogi egyetemet és azon gondolkozom, megéri-e ügyvédnek állni majd utána.


Ti mi mellett találnátok több pro - kontra érvet? Maradnátok egy relative biztos, anyagilag kielégítő állás kötelékében, az állami szférában, vagy váltanátok a versenyszférára, egy ügyvédi irodára annak érdekében, hogy utána jóval magasabb összegekhez juthatsz, esetleg egyszer a saját magad főnöke légy (lenne protekcióm egyébként..)?


Én egy csöppet bizonytalan vagyok, mert míg ez biztos, és megvagyok vele, addig az ügyvéd bojtár fizetése ennél azért jóval kevesebb lenne majd, azonban nézzük a jó oldalát is, lehet, hogy 30 éves korom után egy jobb karriert is befuthatnék.


Ti mi mellett döntenétek, ha a helyemben lennétek?



2019. dec. 17. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes ügyvédnek lenni, persze kitartás kell hozzá, mire odáig jut valaki.
2019. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindig a fejlődést választom. Eddig bevált.
2019. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Én voltam fél évig ügyvédjelölt, nem ajánlanám senkinek. 😊 Kevés fizu, Budapesten kezdőként kb 150.000-200.000 Ft körül, semmi megbecsülés, sok munka. Valamint ha végigszenveded a 3 évet sem garantálja, h tudsz saját ügyvédi irodát kialakítani, hiszen ahhoz rengeteg kapcsolat es anyagi feltételek kellenek.A helyedben csak akkor váltanék ha nagyon jó nevű ügyvédi irodába tudnék elhelyezkedni, vagy a céges jogi előadói munkák iránt érdeklődnék.
2020. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár ügyvédjelölt vagyok, és magam ellen beszélek, de a jelölti időszakot nem elsősorban mint pénzkereseti lehetőséget kell nézni (de azért fizessenek meg, ezt hangsúlyozom!), hanem a tanulási/fejlődési időszakot. Tény, hogy jelöltként olyan képességekre tehetsz szert, amire szerintem más pályán nem, és itt nem elsősorban a jogi részre gondolok, de ügyfélkezelés, ügykezelés, irodavezetés, stratégiai gondolkozás, stb.


Az ügyvédi pálya egy vállalkozás, a jelölti időszak pedig a vállalkozás kezdő időszaka, amikor 0 pénzért dolgozol, hogy megalapozd a vállalkozás jövőjét.


Tehát a kérdés az, hogy te később szeretnél-e vállalkozni, el tudod-e képzelni magad vállalkozóként, fix munkaidő, fix bér nélkül, előnyökkel és hátrányokkal együtt. Ha nem, akkor ne menj jelöltnek, mert a te céljaidhoz nem fog sokat hozzátenni.

2020. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!