Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szociológia diplomával hogyan...

Szociológia diplomával hogyan tovább?

Figyelt kérdés
A kérdésem főleg azok felé irányul, akik már végeztek ezen a szakon és dolgoznak. Én még tanulok, diákmunkákat csináltam idáig, elég sok mindent, pl. vendéglátás, irodai, hostess, piackutatás, animátor... Az oktatóink a kutatásokba bekapcsolódásokon kívül nem nagyon ajánlottak mást. Később hol, milyen cégeknél lenne érdemes próbálkozni?

2019. dec. 25. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

HR terület.

Újabban, HR területen előnyös, ha valakinek szociológia, pszichológia diplomája van.



Egy másik opció, hogy elvégzel egy szakirányú továbbképzést, abból olyat, ami piacképes.Ezeknek a többségéhez nem kell más, csak egy diploma, mindegy milyen.

2019. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
A HR jó irány. Coaching. Közvéleménykutatás. Bár utóbbi eléggé államosított terület.
2019. dec. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Most nem azért, de mielőtt felvételiztél nem néztél körül, hogy a választott szakoddal végzés után mégis merre-hány óra??? A szomorú, hogy az adófizetők pénzéből ilyen életképtelen szar képzéseken lébecolhattok évekig, a mi pénzünkből!
2019. dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Egyetértek a 4-essel!
2019. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Dehogynem néztem utána, nyílt napon is voltam, utána is olvastam, tájékozódtam, természetesen mindenhol csak az szerepelt, milyen szép és jó ez a szak, milyen széles látókörű tudást ad, minden cég imádja az ilyen beállítottságú embereket, szociálisan érzékenyek, analitikusak, komplexen gondolkodnak stb. Majd bekerülés után derült ki, hogy mindenből tanulunk egy kicsit, pl. közgazdaságtan, statisztika, pszichológia, filozófia, jog stb., ezáltal tényleg semmi konkrétan hasznosíthatót nem tudunk, mert mindenbe csak belenézünk gyakorlatilag. :( Emiatt írtam ki a kérdést, hogy akik már végeztek, merre tudtak elindulni.
2019. dec. 26. 11:58
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

Tehát nem néztél utána...

1. és 4. válasz tökéletes.

Csinálj valami hr, coaching etc hasonlóan semmitmondó msc/felsőfokú szakképzést és azzal el tudsz helyezkedni majd.

2019. dec. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
6: ez minden egyetemi szakra igaz. A munkhely specializál.
2019. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Egy 18-19 éves ember nem feltétlen tud jó döntést hozni. Még lényegében gyerek, nem ismeri se magát, se a munkaerőpiacot, se a saját képességeit, se semmit...

Egyáltalán nem hibáztatható, ha 'rossz' szakra megy.


Csináltam úgy kiegészítő képzéseket az alapszakomhoz, hogy nem elég, hogy a legtöbb embernek az volt a véleménye, hogy ez már jó lesz, hanem a legnagyobb álláskereső oldal alapján is az jött le nekem, hogy ez így kapós lesz. Mégse jött be.


Tudom, hogy a gyakorin mindenki szuperokos, szupertehetséges stb, de a világban ez baromira nem így van.

2019. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Ismerősöm közvélemény kutató cégnél dolgozik, ma már vezető beosztásban. Könnyű munka, elég jó pénz.
2019. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Azért ugye tudjuk, hogy akik itt okoskodnak, hogy miért nem nézett utána, mit tanult, azok nettó 150ért szopnak a gyárban, és semmi többet nem képesek elérni?
2019. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!