Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvtáros eladó munka?

Könyvtáros eladó munka?

Figyelt kérdés

Aki dolgozott/dolgozik is eladóként könyves boltban az tudna véleményt írni a munkáról?

Fizetés jó? Nem monoton?

Érdekelne minden.



2019. dec. 26. 16:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a kérdésben, most vettem észre, bocsánat. :)
2019. dec. 26. 16:43
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Nalunk kisvarosban netto 120 a fizetes. cserebe semmit nem dolgozol, nem stresszelsz
2019. dec. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Eh..

Én most 3 műszakra kapok 130ezret plusz stressz, idegeskedés, hát és lábfájás mindennap.

2019. dec. 26. 16:55
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Akkor válts 😊
2019. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
Hogy jön ide a gimnázium?...
2019. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy beírtam azt, hogy könyves, de átváltotta a gimnázium nevére. :D
2019. dec. 26. 17:14
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Most könyvtáros vagy eladó? Ez 2 külön szakma.
2019. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Elmondtad az elején, hogy véletlenül írtam így a kérdésben amit már a kiírás után vettem észre.

Könyves bolti eladó munkával kapcsolatban érdekelne minden, + és - dolgok is.

2019. dec. 26. 20:22
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sok függ attól, hogy milyen a bolt nyitvatartása. Van olyan, ami este tízig nyitva tart, úgyhogy ezt nagyon nézd meg. Amúgy nekem túl unalmas lenne, azt hiszem. Bár, egy ideig jó lehet, főleg, ha közben pl. nyelvet akarsz tanulni, vagy ilyesmi.
2019. dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Én fél évig dolgoztam vagy 10 éve könyvesboltba, mert volt egy szabad félévem az egyetemen. Boldog voltam ott, mert szeretem a könyveket, az embereket nem utálom, nincs tömegiszonyom, stb. 9-kor nyitottunk, előtte kb. 20 perccel kellett hamarabb beérni, fél óra ebédszünet, volt, hogy kimentem a boltba kaját venni, de azért betartottam a szünetet, gondoltam a kolléganőimre is. 3-an voltunk, 1 pénztáros és 2 eladó. Szeretek olvasni, bár nem vok könyvmoly, viszont sosem kellett a tartalmakat tudnom, mi miről szólt. Jött a vevő, ezt és ezt keresi, vagy egy témát, megmutattam, aztán jött másik vevő. Egyszer volt hetente szállítás, akkor szívesen elvállaltam a raktárt, ott témák szerint voltak a könyvek, oda elpakoltam őket. Napközben talán kétszer összeírtam, hogy mi fogyott el, bementem a raktárba és kihoztam. A nap végén összesepertünk, felmostunk, bezártunk és mentünk. Szombaton is dolgoztunk, mikor melyikünk. Számlát is szerettem írni, mindig szóltak nekem, mert tudták, hogy szeretem írni a szlatömböt. Akkor volt unalmas, amikor nem jött vevő, bár akkor meg sztoriztunk a kolléganőkkel. Nekem nem tűnt úgy, hogy ment a pletyi, hárman voltunk a 3-ból, nem igazán volt idő kibeszélni a másikat. A főnök a helyiségében volt vagy épp házon kívül. Az fontos volt, hogy nem mondjam azt, hogy áááá, ez a könyv nincs, hanem ha nincs, akkor kérdezzem meg a többieket, hogy van-e? Hiszen tudták, hogy új vok, fél évig. Az új könyveket hamar megjegyeztem, mármint név, cím és pár hét után ment, hogy ez biztos nincs, de azért mindig megkérdeztem.

Kirívó vásárlóra nem emlékszem, könyvesboltról van szó, nem kocsmáról. Egyszer jött egy kisfiú egyedül, általános iskolás 6-7 lehetett, ajándékba szeretett volna venni vmit egy osztálytársának. De hát ugye a könyvek bőven 1000 felett kezdődnek, mit is ajánljunk neki? Kikérdeztük, hogy milyen az osztáyltársa, kiderült, nagy viccmesélő, hát javasoltunk neki pár száz ft-os vicces könyvet. Örült neki. Nem jött vissza a mamával másnap, hogy mit is adtunk el neki.

Igen, állni kell, de én észre sem vettem, mert hol ide, hol oda mentem a boltban, be a raktárba, stb. Ha már untam a sztorizást, akkor hagytam őket, beszéljenek, én meg olvasgattam a címeket, a neveket, esetleg miről szól, hátha jó lesz vmire.

A fizetésre már nem emlékszem, meg hát jó 10 éve volt. Szerintem egyáltalán nem monoton, én nem unatkoztam egy percet sem. Jó, talán akkor, amikor esett az eső és tényleg lasszóval lehetett fogni a vásárlót - nem kellett nekünk lasszózni. :))

2019. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!