Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki megbetegszik az...

Ha valaki megbetegszik az első munkanapjára mi a legcélszerűbb?

Figyelt kérdés
A héten lenne az első munkanapom, aláírt szerződésem még nincs. Nagyon lebetegedtem alig bírok felkelni. Ha nem gyógyulok meg mi a legcélszerűbb? Ha jelzem, hogy lebetegedtem és csak pár nappal később tudnék kezdeni mennyi az esélye, hogy "betegesnek" nyilvánítanak és visszalépnek az ajánlattal? Hisz sok helyen azt sem nézik jó szemmel, ha valaki elmegy táppénzre...
2020. jan. 1. 11:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Hát azt se köszönik meg, ha beviszed nekik ezt a bacit és kidől a fél munkatárssereg. Sok választásod nincs.
2020. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Még szerződésed sincs. Nem tűnik komoly helynek. Nem mennék betegen. A kollégák se örülnének.
2020. jan. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Ahol nem lehetsz beteg, ott te nem akarsz dolgozni.


"sok helyen azt sem nézik jó szemmel, ha valaki elmegy táppénzre"


Az ilyen hely csak a buta emberek miatt létezik, akik hagyják magukat kihasználni.

2020. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Én gyárban dolgozok, nem szokott ebből gond lenni. Szólsz, hogy hétfőn tudsz menni dolgozni, mert lebetegedtél nagyon.

Normális főnök/HR-es ezt megérti. Akkor szokott gond lenni ha próbaidő alatt minden hónapban 1 hetet táppénzen van az illető. Volt ilyen, el is küldték.

2020. jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Plusz nem esne jól gondolom úgy kezdeni a melót, hogy a kollégák mondanák, hogy mi a francnak jöttél be dolgozni betegen, lefertőzni mindenkit?
2020. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Én jófejségnek állítanám be a dolgot, jelezném hogy lebetegedtem, nem szeretnék mindenkit összefertőzni, belefér-e, hogy csak hétfőn kezdjek - hozzátéve, hogyha nem, akkor természetesen mész holnap.


Vagy még inkább bemennék, és személyesen jelezném, hogy beteg vagyok, de nem akartam kitolni velük, így itt vagyok, de ha nekik is megfelel, írjuk inkább hétfővel a szerződést, mert nem szeretnéd, hogy lázasan/betegen már első nap hibázz.

2020. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne menjen be. Akkor meg a HR cseszi le, hogy minek jött be betegen szólni mikor elég lett volna a telefon is.
2020. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk úgy kezdte egy csaj az első munkanapját, hogy telefonált, hogy beteg és nem tud jönni. Semmi gond nem lett ebből, annyi történt azt hiszem, hogy a munkaszerződésben módosították az első munkanapot. Én meg személy szerint az első hónapban dőltem ki és abból sem lett semmi gond. Persze nem hetekre kell gondolni, 3 napot voltam táppénzen. Ne menj be különben sose fogsz meggyógyulni, ha meg pattognak akkor gondolhatod hogy mennyire rugalmasak ilyen téren, ilyen helyen akkor nem is kéne maradnod.
2020. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Olyan helyen én se maradnék ahol lebetegszel és utána meg elküldenek. Állandóan ezért kéne stresszelni.
2020. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jelzem a problémát. Azért aggódom ezen, mert már fél éve kerestem munkát és nem akarom hogy ezen elússzon, de igazatok van.
2020. jan. 1. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!