Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai munka, ezért lányoktól...

Irodai munka, ezért lányoktól kérdezem - mennyire probléma, ha éjjel nincs fűtés a munkahelyen, ezért reggel hideg van? (Úgy az első fél-egy órában. )

Figyelt kérdés

Irodát szeretnék nyitni, és kezdő vállalkozásnál nem mindegy mennyibe kerül...


-Ami normális, az havi 60 + rezsi, és 2 év hűségszerződés, 3 havi kaució (gázfűtés).

-Van egy új építésű nyaralóm, ami ingyen lenne... de fafűtés van, ezért reggel fél-1 óráig hideg van. (Nincs gáz, villany drága lenne, és éjjelre nem szívesen hagynám ott a hősugárzót).


Kérdés, hogy ez mennyire probléma?

-Néhány ismerősöm kiröhögött, volt aki mondta, hogy nem dolgozna ilyen "embertelen helyen".

-Más szempontból sokan egész nap kint dolgoznak a hidegben, ahol abszolút semmi fűtés sincs, pl. karácsonyi árusok.


2019. dec. 29. 15:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%

"Irodai munka, ezért lányoktól kérdezem"


Mi az összefüggés? :)

2019. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%

Én egy irodaházban dolgozom, ahol levesszük a központi fűtést délután. Illetve reggel az összes ablakot kitárjuk, így ha lenne is fűtés, az összes meleg távozna egy perc alatt.

Utána még jövünk-megyünk, kávézunk, cigi, stb, addig megy a fűtés. Szerintem ez sok helyen így van.


Elektromos fűtést én sem szívesen hagynék úgy.

De olvastam erről korábban, és a számítások szerint rosszabbul jársz, ha lekapcsolod. Szóval éjjel is menni kéne a gáznak.

A lehűlt légteret sokkal több energia újra felfűteni, mint ha előzőleg már felfűtötted, és azt csak szinten kéne tartani.

Szóval anyagilag rosszabbul jössz ki úgy, ahogy most elképzeled.

Érdemesebb csak lejjebb venni, mondjuk olyan 17-18 fokra, és úgyhagyni éjszakára.


Ráadásul azt írod, új építésű a kis ingatlan. Szigetelve van? A bátyámék nemrég építkeztek, normál családi ház, havi 8-10 ezer körül van a gázfűtés. Azért ezt ki lehet bírni!

A szüleink háza hatalmas, ott havi 20-at fizetnek, úgy, hogy mindig van fűtés.


Végeredményben ezzel nem ngyon tudnál érdemben spórolni. Ha 5-10 ezres megtakarítás számít, akkor pedig még ne vállalkozz. Vagy úgy gondoltad, hogy többet takarítanál meg?

2019. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
31%
#1: az az összefüggés, hogy valami titkárnői vagy adminisztratív munka lenne, amire általában nőket vesznek fel. Illetve a nők fázósabbak. Szerintem egyértelmű volt, hogy erre gondol.
2019. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi, a fafűtést most olvasom. Tehát nem simán csak spórolnál a gázzal éjjel, hanem nincs is.

Na, hát ilyen helyre nem szívesen mennék dolgozni, mert ugye reggel be kell gyújtani.

Fatüzeléssel fűtött házban nőttem fel. Bárki bármit mond, nem lehet úgy begyújtani, hogy ne legyél füstös, kormos, koszos.

Egy fiatal nő elindul reggel munkába, szépen felöltözve, magassarkúban, fehér blúzban... én sem vállalnám, hogy begyújtsak.


Másik: ha ezt magadra vállalnád, mert te is ott ülnél az irodában, akkor pedig nyugodtan mehetsz azzal a fél-egy órával hamarabb, begyújtasz, és mire érkeznek az alkalmazottak, már egész jó hőmérséklet lenne.

Így tudniuk sem kell semmiről, hiszen nincs probléma.

2019. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

Ha a fűtésen kell filléreskedned, akkor nem engedheted meg a saját irodát.


Dolgozz közösségi irodából és távoli asszisztenssel. Olcsóbbra kijössz.

2019. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

#1 , #3 - Gondoltam egyértelmű, hogy irodai munka, tehát női alkalmazottról beszélünk... pl. egy favágó vagy vízműves földmunkás hiába szólna hozzá, hogy nem számít ha reggel hideg van :)


Kicsi a nyaraló, megfelelően szigetelt, csináltam próbafűtést, 40 perc alatt 2 fokból 25 lett... és 1 óra 20 perc múlva 38 fok, mert nem tudtam mennyi fát kell rárakni :)


Reggeli begyújtás nem probléma, megoldom 3 perc alatt (azért örülnék, ha nem kellene 40 perccel hamarabb bemennem). Viszont napközben ha elmegyek óránként rá kell dobni 1-1 fát, feltételezem ez nem akkora probléma...


Éjjelre viszont nem tudok mit csinálni.

2019. dec. 29. 15:43
 7/34 anonim ***** válasza:
85%
A faszik nem fáznak a fűtetlen irodában reggel? :O Nem is tudtam!!
2019. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

"Ha a fűtésen kell filléreskedned, akkor nem engedheted meg a saját irodát." - Nem az a probléma, hanem a havi 60 ezer bérleti díj (na meg a 2 éves szerződés).


Helyben kell iratokkal dolgozni, szóval otthoni munka, meg távoli titkárnő nem jöhet szóba.

2019. dec. 29. 15:47
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

"Gondoltam egyértelmű, hogy irodai munka, tehát női alkalmazottról beszélünk"


Nem annyira, mert mi pl. 25-en vagyunk férfiak egy irodában (szoftverfejleszők).

2019. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom nekem van magasan a mérce, de nem megyek olyan helyre dolgozni, ahol:


1. nem meleg az iroda

2. néha nekem kell fát dobnom a tűzre

3. nemi diszkrimináció van az irodán belül

4. a főnök szerint azért kéne megbecsülnöm ezt a fantasztikus lehetőséget, mert mások kint dolgoznak a hidegben.


Elárulom, másoknak meg telik fűtött irodára! Köszi, nem!

2019. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!