Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Háziorvos tényleg megkeres...

Háziorvos tényleg megkeres havi 1 millát?

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2020. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha ez így lenne, akkor nem kellene vidéken lasszóval fogni a háziorvosokat.
2020. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%

Én úgy tudom, hogy bértábláról kapja a fizetését, 200 X ezer körül.

És még hálapénzt sem kap...

2020. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Vállalkozók már. Kinek mennyi jön össze. Falusinak biztos nem jön össze annyi.
2020. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nem mindegy, hogy hol. Ha annyit nem is, de nem sokkal kevesebbet, ha a nem pénzbeli dolgokat is ide vesszük. A háziorvosok havonta nagyságrendileg 1,5 millió forintot kapnak a társadalombiztosítótól (pont emiatt vannak mostanság a fogorvos sztrájkok, mert nekik ennek kb. a feléből kell megoldani, úgy, hogy egy fogorvosi rendelő eszközigénye nagyságrendileg több, mint egy háziorvosi rendelőé). Ebből kell kigazdálkodniuk a saját és alkalmazott(ak) bérét, a rendelő bérleti díját (ha van), rezsijét és az egyéb költségeket.

Amiket ha levonunk, már messze nem marad egymillió, de tegyük hozzá azt is, hogy egyrészt a hálapénz rendszer háziorvosi szinten is virágzik, másrészt hol egy doboz bonbon, hol egy üveg bor... Pláne vidéken. Ehhez hozzájönnek az orvoslátogatóktól kapott "ösztönzőcsomagok", hogy adott betegségre ne A, hanem B gyógyszert írja fel; kisebb településeken az sem ritka, hogy az önkormányzati tulajdonú rendelőben se bérleti díjat, se rezsit nem kell fizetni... azért nem olyan rossz az, éhen még nem halt egy háziorvos sem.

Hogy miért nem választják ezt a hivatást, az már összetettebb. Egyrészt a frissen végzett orvosok között nincs nagy presztízse a háziorvosi hivatásnak. Aki gyógyítani akar, az jellemzően másra specializálódik, aki meg inkább pénzt keresne, mint gyógyítana, az valószínűbb, hogy elmenjen egy egészségügyi nagyvállalathoz. A nagyobb városokban az utóbbi időben valóban érezhető volt a presztízsveszteség. A legtöbb háziorvos a napja túlnyomó többségében rutinvizsgálatokat végez el, igazolásokat, recepteket, táppénz papírt és beutalókat ír. Vidéken más a helyzet, ott azért nincsenek karnyújtásnyira a különböző kórházak és klinikák. De kevés orvos vágyik vidékre egy magánrendelőbe.

2020. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Simán. Ott annyi hálapénz csúszik, meg az állami fizu sem alacsony. Mindennel együtt 2-3 milla megvan.

Épp ezért nem értem az olyanokat akik sajnálják a magyar egészségügyben dolgozókat, amikor azok olyan gazdagok, amiről én vagy te csak álmodnál.

2020. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Oké utolsó és mennyit keres akkor egy patológus, vagy oxyológus?

És azon túl mennyi hálapénzt kapnak?


Nem hinném, hogy lubickolnak a pénzben.

2020. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Bértábla???

200 ezer???


Nem, ez egészen máshogy működik.

A hosszú válaszban vannak összegek, amik nagyságrendelileg jók.

Egy háziorvos valóban 1 millió felett kap. De vállalkozó, és ebből mindent ő fizet. A saját adóját, az asszisztenst, a bérleti díjat, a rezsit, az eszközöket.

Nem marad neki egy millió, na de nem is 200 ezer!


A fogorvos összege is stimmel. 700 ezer körül kapnak, ugyanúgy maguknak fizetnek mindent.

És a hozzá csatolt gondolat is jó volt: míg egy háziorvosnak van mondjuk egy vérnyomásmérője, meg sztetoszkópja, ezekre 1x költ, aztán 10-20 évig nem. Amit vennie kell, azok a fapálcák, amikkel a torkodat, manduládat nézi.

A fogorvos ezzel szemben minden egyes betegre költ. Ő sok eszközt használ, a tömőanyagok, tamponok, érzéstelenítők, fertőtlenítőszerek stb. nagyon fogynak. Az eszközeit állandóan fertőtleníti, amihez ugye van a gép - ezt is 1x kell megvenni, de utána a használata sincs ingyen.

Több eszköz, több segédeszköz, több anyag, fele annyi pénz.

Feltételezem, a szaktudásuk van kevésbé megfizetve, nem az eszközeik.

A háziorvos egy általános orvos, egy bizonyos szinten mindenhez értenie kell. Persze továbbküld szakrendelésre, de mégiscsak fel kéne ismernie, hogy most belgyógyászatra vagy tüdőgondozóba küldjön.

A fogorvos ezzel szemben csak egy szakirányt képvisel, bár szerintem abban igen jónak kell lennie, és sokkal megterhelőbb lehet fogorvosnak lenni, mint háziorvosnak. A fogorvos fizikailag dolgozik, nem pihen. A háziorvos véleményem szerint kb. mint egy irodista, gyakorlatilag csak ül és beszél. (A tudását nem firtatom, csak a munkavégzés módjáról beszélek.)


Szóval a kérdésre válaszolva: igen, megkeres 1 milliót. De nem marad neki annyi.

2020. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
#8 Nálunk a fogorvosi rendelőt nem a fogorvos rendezte be saját pénzből, hanem az állam.. állami pénzből.
2020. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem is írtam a berendezésről.

Eszembe jutott, de szándékosan nem írtam.

A szék szerintem alapból milliós tétel. Hiszen elektronika is kapcsolódik hozzá, meg a forgó asztal, a hidraulika, stb.Nem egy sima étkezőszék, amit megveszel egy bútorboltban.


Szóval ezt ki sem tudná termelni egy kezdő orvos.

Na ezért nem írtam erről.

Én az eszközökről írtam, mint pl. fogók, fúrók, tamponok, stb.

2020. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!