Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első munkahelyemen szeretnék...

Első munkahelyemen szeretnék felmondani, mi a menete?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, iskola mellett dolgozom itt közel két hónapja. Nem jövök ki az emberekkel, akikkel együtt dolgozom, a főnök folyamatosan piszkál, nem adnak egyértelmű, vagy egyáltalán nem adnak munkautasítást. Lényeg, hogy egyszerűen nem érzem jól magam itt.

Szeretnék felmondani, de nem tudom, ennek mi a pontos menete. Ha felmegyek a HR-osztályra, mit kell mondanom, vinnem kell-e valamilyen papírt, illetve a főnöknek kell-e beszélnem erről?



2020. jan. 4. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Megkeresed a főnököd, Köszönsz. Elmondod, hogy nem kívánsz tovább itt maradni. Ő továbbküld a HR-eshez. Ott megkapod a papírjaidat. Már aznap nem kell dolgoznod, mert benne vagy a 3 hónap próbaidőben.
2020. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Először is MINDIG ÍRÁSBAN mondunk fel (még próbaidő alatt is): lehetőleg 2 példányban megírva, a Tiédet aláíratva, hogy ekkor és ekkor vették át.
2020. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Másodszor nem mindegy, hogy esetleg diákszövetkezeten keresztül dolgozol ott vagy normál alkalmazásban.

Ha szövetkezeten keresztül, akkor tőlük kérdezd meg, mi a felmondás pontos menete.

2020. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Esti sulin vagyok, nem diákmunkán dolgozom ott. De a HR nem ad valami nyomtatványt, amit ki kell töltenem, ha fel akarok mondani?
2020. jan. 4. 14:37
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem. És hidd el simán felmodhatsz szóban, megírják helyetted.
2020. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg próbaidős vagy, ez benne van a szerződésedben, ebben az esetben azonnali hatállyal felmondhatsz.


Alulírott Kis Pista (született, anyja neve) a 2019.11.11. óta fennálló munkaviszonyomat a mai nappal azonnali hatállyal felmondom.

Dátum, aláírás


Nyomtasd ki 2 példányban, és szólj a közvetlen főnöködnek, hogy felmondasz. Ha nem neki kell adnod, majd megmondja, kinek. Az egyik példányt kérd vissza aláírva, akkor később tuti nem lesz vita, hogy melyik nap mondtál fel.


(Én kétszer mondtam fel próbaidő alatt, mindig csak ennyit írtam, és mindig a közvetlen felettesemnek adtam)

2020. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy mindenképp te mondj fel, ne hagyd, “beelőzzenek”. Ezért is jó az írásbeliség, mert akkor nyoma van, hiába lehet szóban is felmondani.
2020. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába lehet szóban felmondani" :)


Munka törvénykönyve leírja, hogy olyan megállapodást, amit írásba foglaltak, írásban lehet csak módosítani, felmondani, stb.


Nézd meg kérdező, hogy a szerződésedben szerepel-e próbaidő kikötése. Ha igen, akkor még annak lejárta előtt közölt (írásban átadott) felmondás azonnalinak minősül, ami annyit jelent, a közlést követő percben már mehetsz is haza, ha elszámoltál velük a munkáltatótól kapott eszközökkel stb.


Ha nem szerepel benne, akkor nincs próbaidőd (ez nem egy kötelező elem, nekem például soha nem volt). Ilyenkor egy felmondás esetén a következő percben nem tudsz menni, mivel a felmondás átadását követő napon indul el a felmondási idő. Jogszabály szerint ez 30 nap, de a két fél hosszabb felmondási időben is megállapodhat még a szerződés megkötésekor. A felmondási időt a cégnél - ha ragaszkodnak hozzá - köteles vagy letölteni.


Az sem mindegy, hogy milyen szerződésed van. Határozott időre szól, vagy határozatlanra.

Más szabályok vonatkoznak rá. Határozott idejű szerződést csak a jogszabályban leírtak szerint és indokkal lehet felmondani. Ezzel azért vigyázni kell, mert következményei lehetnek.

Határozatlan idejű szerződést bármikor, indoklás nélkül.


A felmondáshoz nincs kötelező formanyomtatvány. Van, ahol alkalmaznak saját belső iratot, van ahol nem.

Többnyire az utolsó igaz.


Egyébként nagyon egyszerű, soha nem kell túlbonyolítani egy felmondást.


Munkáltató neve, címe


Alulírott Buga Jakab (személyes adatokat felsorolod), az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.


Dátum, és az aláírásod.


Két egyező példányban kell megírni, az egyiket átadod a munkáltatónak, a másik példányon pedig dátummal ellátva átveteted velük, és azt megtartod magadnak.

A megírásra sincs szabály, lehet kockás papíron is, az a lényeg, hogy ha kézzel írod, és nem gépeled, akkor azt tollal tedd, és a saját kezű aláírásod mindenféleképpen legyen rajta.

Ha nem kötelező az indoklás, akkor írásban (felmondásban) ne indokold meg, hogy miért mondasz fel.

Határozatlan idejű szerződés indoklása, valamint próbaidő alatti bármilyen határidejű szerződés felmondásának indoklása nem kötelező!

2020. jan. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!