Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előfordulhat hogy valakit...

Előfordulhat hogy valakit azért nem vesznek fel egy állásra mert túlképzett?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem XY multihoz mert tetszik az adott álláslehetőség, viszont ezelőtt mindenhol magasabb, komolyabb poziciókban dolgoztam.


Interjún értetlenkedtek hogy erre a pozicióra jelenkeztem, kb. nem hitték el hogy komolyan gondolom, kis túlzással nekem volt kellemetlen.


Amúgy jó hangulatú beszélgetás volt, már-már baráti viszonyban váltunk el, de ez miért érdekel valakit hogy ki miért jelentkezik egy állásra? Nem az a lényeg hogy a munkát megfelelő szívonalon elvégezzék?



2020. jan. 10. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
elő
2020. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

"de ez miért érdekel valakit hogy ki miért jelentkezik egy állásra? Nem az a lényeg hogy a munkát megfelelő szívonalon elvégezzék?"


Az emberek nagy részének unalmas ha olyan munkát kell végezniük amihez túlképzettek ráadásul az ilyen munka nyilván nem fizet annyit mint amennyit az ember amúgy ér. A munkaadódat érdekli az is, hogy ha mondjuk 1-3-6-12 hónap múlva kapsz egy jobb ajánlatot akkor vajon kapásból otthagyod őket vagy nem.


Azt nem tudom miért hívtak be, nyilván a HR picsóka leszervezte anélkül, hogy a felettesed látta volna a CV-d.

2020. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem leszel motivált a munkakörödben - ezt gondolják. Vagy a munka jellege miatt, mert a végzettséged szerint jobb munkát is találnál, ezzel egyidőben nagyobb fizetést, de ők egyszerűbb munkát ajánlanak, nyilván egyszerűbb fizetéssel. Hogy mit tudsz tenni? Nem írod be a végzettségedet. Ez persze nem jó, mert akkor mi van a kiesett évekkel, elsősorban viszont nem azért tanultál, töltötted az időt, stb. stb. hogy ne írd bele az önéletrajzba. 22-es csapjáda.
2020. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Igen, előfordulhat.


Adott egy cég, természetesen gyár. Mivel szakmámban nem találtam munkát, ide is be kellett adni.

Azonban az interjún megvolt a képzettséget tartalmazó önéletrajzom is.

Nem vettek fel, mondván ilyen képzettséggel a kezemben nem hiszik, hogy egyszeri betanítottként akarok dolgozni.

2020. jan. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a diplomámmal sokáig nem találtam állást. Jelentkeztem gyárba operátornak de sehova se vettek fel, mert azt gondolták, hogy kár betanítani ha elmegyek fél év múlva.
2020. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Legyen valami tucatmantrád, hogy nyilvánvalóan ha cégen belül van előmenetelre lehetőség, akkor már csak a hazai pálya miatt is jobb lehet azokat az ajánlatokat figyelgetni, emiatt ne aggódjanak... Esetleg empatikusan megtolni, hogy tudod, hogy arra gondolnak, hogy rommá unod magad, de épp ellenkező a helyzet: már szeretnéd visszakapni a fejedet egy időre, nyugodtan dolgozni és élni, ez nem rövid távú terv. De szerintem az előremutató terv jobb lesz, legalábbis ha egybecsenghet azzal, amit akarsz.
2020. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!