Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni, ha az ember...

Mit lehet tenni, ha az ember rádöbben, hogy beosztottként dolgozni nem az ő útja, de pénze sincs vállalkozást indítania?

Figyelt kérdés

Eddig próbáltam alkalmazottként dolgozni. Azonban nem érzem úgy, hogy nekem ez lenne a járható út. Viszont nincs elég pénzem ahhoz, hogy egy vállalkozást indítsak és hitelt se akarok felvenni.

Hogyan lehet mégis vállalkozóként dolgozni, ha az ember ráadásul vidéki?

(Budapesten több a vásárlóerő.)


2020. jan. 11. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pénz nélkül Budapesten sem tudsz vállalkozni. Én évekig keményen dolgoztam beosztottként, hogy ma vállalkozó legyek.
2020. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Mi a férjemmel közös vállalkozást indítottunk. Nem volt semmi tőkénk, mert nem érkezett szülői támogatás.... eleinte alvállalkozóként dolgoztunk, majd vettünk fel hitelt, hogy tudjunk saját üzletet nyitni.

2020. jan. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mentelitással hogy “nem akarok hitelt” maradj csak alkalmazott. Egy vállalkozás a véget nem érő kockázatról szól. Hogy én hogy csináltam? Szabad felhasználású jelzáloghitel a házra. Valahonnan kellett pénz.
2020. jan. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az utolsó, hiszel az álmaidban ezért kockázatot is kell vállalni.
2020. jan. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozni csak a bátrak tudnak, akik be merik vállalni a kockázatot. Van aki évekig spórol, hogy utána "szabad" legyen van aki hitelt vesz fel. És igen jól látod, tőke kell hozzá, már előrébb vagy szemléletben mint nagyon sok friss vállalkozó.

Ismerősöm most csinált egy Kft-t, mondta, hogy fél-1 év valószínleg mínuszos lesz, de ha már eléri a 0-át akkor nagyon boldog lesz, ha beindul, akkor onnan már felfelé megy a dolog, ha ügyesen alakítja a dolgait.

Viszont a bukással is számolni kell.

2020. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A vállakozás nem mindenkinek való, ne dőlj be a mai világmegváltó kócsoknak meg trénereknek. Gondolj arra, hogy mindenki a saját maga gesztenyéjét sütögeti. Arról már senki sem beszél, hogy az induló vállalkozások 30%-a nem éli meg az első évet sem. A 3. év végére már ez a szám 50%, az 5. évre megy 80%. A mai emberek feje csak álmokkal van tele meg elégedetlenséggel. Én túl maximalista és becsületes vagyok hogy vállalkozó legyen belőlem, de bevallom megpróbáltam, kijózanított. Eszméletlen sok buktatója van neki, aztán később arra jössz rá, hogy se enegiád, se időd, se pénzed nincs már. A passzív jövedelem álma se tévesszen meg, azt elérni a legnehezebb. Tudom, nagyon jó marketingje van manapság, de ami az mögött áll, az maga a termék amit eladnak neked. Én más utat választottam, pedig alkalmazott vagyok. Van időm, van pénzem és van passzív bevételem. Annyit csináltam, hogy kisöpörtem a fejemből azt a temérdek marketing szöveget amivel napi szinten találkozok. Bevalottam magamnak hogy ki is vagyok valójában. Beismertem magamnak hogy mindenhez idő kell.
2020. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:)


Nem, hitelt nem vehetek fel. Vannak,akik függnek tőlem.(Nem egyedül élek.)


Viszont annak se látom értelmét,hogy beosztottként dolgozzak egy olyan helyen,ahol:

-gyárban vagyok (ez kb.a halálom,soha életben gyárba, mint betanított munkás,visszamenni nem akarok)

-számomra értéktelen.



Amiért nincs pénzem,már arra gondoltam,csak a tudásomat tudom adni, esetleg magánvállalkozóként.

Tudom azt is,hogy lehet,hiába van célom, ahhoz,hogy beérjen, idő kell.

(Addig meg dolgozhatok lélekölő, életkedvmegnyomorító helyeken...mert előbb-utobb úgyis az lesz,hogy az adott munkának, számomra nézve, nem látom majd értelmét. Szenvedni meg nem akarok egy munkahelyen.És feleslegesen elpocsékolni se akarom a napokat,hiszen ki tudja, mit hoz a holnap...Lehet, a halált.)

2020. jan. 11. 10:48
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Aki nem vállal kockázatot, az olyannak fog dologzni, aki vállal. szerinted másnak annyi felesleges pénze van, hogy csak úgy szórakozásból csinál egy vállalkozást szórakozásból? Nem, mindenki így kezdi
2020. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mégis mihez értesz? Vagy mivel akarsz foglalkozni?
2020. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es. Na ez engem is érdekelne! Ha valakinek van egy jó szakmája, vagy egy piacképes végzettsége, akkor oké. Sokan a közszférában dolgoznak, majd onnan akarnak vállalkozni. Számomra ez felfoghatatlan, hogy ők miben bíznak?! Félreértés ne essék, most komoly vállalkozásról beszélek, nem kutyasétáltatásról meg öregeknél takarításról. Én úgy gondolom, hogy ahhoz hogy a jelen piaci környezetben valaki vállalkozó legyen, ahhoz egy brutál erős tudás, rátermettség, magas szintű pénzügyi ismeretek, kitartás, elszántság, kockázatkezelési képességek kellenek alapból. Mellesleg kiváló kommunikációs készség, folyamatos tanulás, széles látókör és egyfajta dörzsöltség... na meg kapcsolati tőke, piaci ismeretek, marketingben való jártasság, stressztűrő képesség... sok esetben idegen nyelvtudás...stb. Viszont csinálhatsz magadnak egy munkahelyet, ahol az csinálsz amit akarsz, viszont nem fogsz vele igazán pénzt keresni, de elmegy vele 1-2 éved, és nem jutsz sehová. Ne tévesszen meg a vállalkozó titulus, a ma magyar vállalkozók többsége ebben a cipőben jár. Nem véletlenül döglik be évente több 10.000 vállalkozás. A számot jól olvastad.


2016 adat: 77262 vállalkozás indult, és 81989 szűnt meg(KSH). Szóval értem én a sok csalódott beosztott életét, de egyáltalán nem biztos, hogy vállalkozást kellene indítanod. Egyébként ha a te vénádban vállalkozói vér csörgedezne, akkor már az lennél. Egy utolsó gondolat: egy vállalkozást sikeresen működtetni egyfajta művészet. A legtöbb ember alkalmatlan rá. Ha úgy gondolod vágj bele, de SOHA NE ÉRZELEMBŐL csináld, mert az üzlet JÉGHIDEG AGYAT kívánó műfaj. A reklámoknak se dőlj be, talán ez a legfontosabb.


Egyébként mire akarnál vállalkozni?

2020. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!