Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol állok az átlaghoz képest?

Hol állok az átlaghoz képest?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 384.000 Ft a bruttó keresetem, kézbe olyan 320.000 Ft-ot kapok a pótlékok miatt. Véleményetek szerint Magyarországon ilyen idősen, ez a fizetés mennyire számít jónak, vagy rossz-nak?

Hegesztő vagyok.



2020. jan. 11. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jónak.
2020. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Vidéken, ha nem megyeszékhelyen kell lakást bérelned, akkor már tudsz belőle boldogulni. Budapesten max vegetálni lenne elég, abszolút kevésnek számít.

Azért viccesek ezek a kérdések, mert ezek a fizetések a minimálbérhez sokkal-sokkal közelebb vannak, mint az elérhető maximális jövedelem, ami ugye a csillagos ég.

Az a lényeg, hogy az általad kívánt színvonalon kényelmesen megtudj élni, legyen némi tartalékod és tudj tervezni (félrerakni a céljaidra).

2020. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Állami szférában meg 50 évesek keresnek nettó 200EFt-ot. Hitellel, 2 gyerekkel. Lehet itt álmodozni a 800EFt-os fizetésért, de ahhoz a versenyszférában kell dolgoznod, vagy vállalkozónak kell lenned. Mi is kell ehhez? Rendkívül képzettnek kell lenned, azaz tényleg vágjon az agyad mint a borotva, 1-2 nyelvet tökéletesen kell beszélned, napra kész tudással kell bírnod, állandóan képezned kell magad, nyitott legyél az új dolgok befogadására, kitartónak kell lenned... stb...stb...stb...

Ha van szakterületed, abban az élen kell járnod.


Én nem is igazán értem, hogy egy átlagos ember miben reménykedik, amikor a magas fizetés szóba jön?!

2020. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze ezt értem, és képzem is magam tovább. A kérdés csupán annyi volt, hogy milyennek számít. Vidéki vagyok, tehát itt amúgy is alacsonyabbak a bérek mint a fővárosban.
2020. jan. 11. 10:14
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Vidéken, teljesen legális jövedelemként, szakmunkával, 22 évesen nyilván jó. A gond ezekkel a melókkal annyi, hogyha végzed 40 évig, belerokkansz.
2020. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fizetés Budapesten sem számít rossznak. Kezdő mérnökök sem keresnek többet, főleg ennyi idősen.
2020. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó. Én 6 év egyem után havi nettó 135 ezret keresek tanárként.
2020. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!