Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diploma valóban olyan, mint...

A diploma valóban olyan, mint a jogsi? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Volt egy szaktársam, aki nagyon profin tudott puskázni.

Kevés energiabefektetéssel megcsinált egy ország egyik legjobb gazdasági egyetemén egy szakot.


Nyilván, a diákok többsége puskázik, nem jut eszébe a képlet vagy vannak tölteléktárgyak, amiket a kreditekért vettünk fel.

Na, de ő, tényleg profin csinálta.Volt olyan kicsi fülhallgatója, matek vizsgát lefotózta, elküldte valami okosnak az meg lediktálta neki.És mindig átment elsőre.

A beadandókat, szakdolgozatot úgy csináltatta valakivel, fizetett és megcsinálták neki.

Egyedül az államvizsgára tanult rendesen.

Most egyébként elég jó pozícióban dolgozik, magasabban van, mint a legtöbb korabeli.



Mindig azt mondta, a diploma azért kell,hogy életed végéig birtokolni tudj jól fizető irodai munkát.A jogosítványhoz hasonlította leginkább.A diploma olyan, mint a jogsi, lehet tudsz autót vezetni, de nem teheted meg a kis plasztikkártya nélkül.Lehet, hogy eltudnád végezni a feladataidat diploma nélkül, de nem teheted meg, mivel a munkaerőpiac nem engedi.



Mondjuk, ő talpraesett is.

Továbbá képes volt haláli nyugodt maradni, amikor vizsgán mellé állt a tanár, neki meg mondták az anyagot a fülébe.


2020. jan. 13. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van. Kis túlzással azt mondanám, hogy az egyetemet végig kell seggelni, azaz betanulni sok mindent, amire jó eséllyel a büdös életben nem lesz szükség, aztán majd a melóhelyen magtanulod a szakmát. Végigcsinálta, amire a rendszer kényszerítette, aztán majd elválik, megáll-e a lábán. Amúgy az államvizsgát megcsinálta, a szakdolgozatot megvédte, szóval valószínűleg nem síkhülye az illető.
2020. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1#


Nem volt hülye gyerek, csak lusta.

2020. jan. 13. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
nem lusta csak talpraesett :D
2020. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

hogy lehet puskázni?


és ha szóban kell felelni, akkor mivan?


pont most írták egy másik témában, hogy puskázni nem lehet, mivel van, hogy a tanár szóban feleltet, akkor mivan?

2020. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen csoporttársam, folyton puskázott, szerencséje volt stb. Jó munkája van, egyéni vállalkozó, tanácsokat ad, félig-meddig a szakmába vág. Felettesem ugyanazt a szakot végezte, mint én, de magolós típus. Sokszor én csinálom meg a munkát, mert sík h.lye hozzá, nem látja az összefüggéseket
2020. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Programtervező informatikus szakon kicsit necces, ha nem tudsz programozni, és mindent mással íratsz meg.

2020. jan. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem egy diploma önmagában ma már nem elég, főleg ha azt nézzük, hogy ma már kb. minimális tanulással be lehet jutni egyetemre (jó, tudom, bent is kell maradni). Ugyanez vonatkozik arra is, ha "klasszikus szakmát" tanulsz. Kell a papír mindkét esetben, de ami szerintem sokkal fontosabb, az hogy jó céget válassz a gyakornokságra. Emellett nem árt mondjuk egy-két nyelv felsőfokú ismerete + az általad említett jogsi (ez a kettő eléggé bővíti a lehetőségeidet) is. Illetve, ami a jó gyakorlati hely mellett fontos még, az az hogy a szakmádon belül valamiben törekedj a legjobb lenni.


Tehát, visszatérve az alap problémához: igen, ha éppen-éppen csak megszerzed a diplomád (vagy a barátod esetében kvázi "mással szerezteted meg"), az is elég a legtöbb helyre belépőnek, mert senkit nem érdekel a diplomád jegye csak hogy legyen. VISZONT! Ha igazán nagy pénzeket akarsz szakítani, akkor nem árt, ha van mögötte valódi szaktudás is (ami nem feltétlenül egyezik mindig meg az egyetemen tanultakkal).

2020. jan. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!