Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes a fizetésemet a...

Érdemes a fizetésemet a mindenkori minimálbérhez mérni mint mérce?

Figyelt kérdés

HR-es előadáson hallottam hogy a bérünk jó mércéje a minimálbér. A lehető legkisebb bér államilag szabott évről évre nő, tökéletes mérce.

Nézzük meg (mondja a HR szakértő) hogy a minimál hányszorosát keressük és ezt nézzük meg időről időre újra. Az a jó ha a szorzó növekszik. Pályakezdőként minimál 1,5x (pl) később már 1,8x 2x stb.


Nem értem ennek értelme mi lenne?

Mit árul ez el?

Mert ha én megnézem évekkel ezelőtt (5 pl) ez a szorzó 1,9x volt, most csak 1,3x.

Az ok evidens: mert a minimál nő, az én bérem nem, így a szorzó csökken.

Evidens.


Nem értem mi értelme van ennek a méricskélésnek?


2020. jan. 16. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

"Nem értem mi értelme van ennek a méricskélésnek?"


Akkor ne méricskélj, senki nem kényszerít rá.

2020. jan. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom pont ez lenne az értelme, hogy a te béred is emelkedett e vajon annyival, mint a minimálbér!

Mert most gyakorlatilag többet keresel, mint a minimál, viszont mégis kevesebbet. Hiszen az állam évente emel x százalékot, a te béred meg nem növekszik. 1-2 év és te is minimálbért fogsz keresni.

Szerintem ez csak egy mérce, amivel ellenőrizheted, hogy a fizetésed is egy minimál ütemben emelkedik

2020. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Az az értelme hogy megmutatta neked, hogy olyan helyen dolgozol ahol CSÖKKEN a fizetésed. Kevesebb dolgot tudsz belőle venni, ez evidens. De azt is megmutatta, hogy egy minimálbéren lévő alkalmazott hozzád képest egyre jobban él, te meg hozzá képest egyre rosszabbul. Ezek alapján el tudod dönteni hogy a jelenlegi munkahely számodra jó, vagy ennél jobbat szeretnél, vagy esetleg túl jó, és érdemes lapítanod. Ez is nyilvánvaló
2020. jan. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Tizenhatodszor teszed fel ezt a kérdést, te istenverte fogyatékos.
2020. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nem értem mi értelme van ennek a méricskélésnek?"


Pl. megmutatja, mennyit ér a munkád (és te is, mint munkavállaló) a munkaerőpiacon egy minimálbéreshez képest.


Képzett szakemberek nem pár százaléknyi emelést kapnak néhány évente, hanem aktívan keresnek a tudásuknak megfelelő, egyre magasabb pozíciókat, nagyságrendekkel magasabb fizetésért (természetesen a versenyszféráról van szó).

2020. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen ez egy nagyon jó mérce! Tavaly a minimálbér 4x kaptam, ma már csak 3,7x. Sajnos nekem sem emeltek! :(
2020. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

„ nagyságrendekkel magasabb fizetésért (természetesen a versenyszféráról van szó).“



Mutass már nekem olyan szakembert (vagy bárkit) aki NAGYSÁGrenddel nagyobb fizetést kap.

De mielőtt leégetnéd magad nézz már utána a nagyságrend jelentésének....


Mert az ha valaki duplázza akár triplázza a bérét, az még mindig nagyon - nagyon messze van akár az EGY nagyságrendtől is pláne a nagyságrendEKtől (többes számban...)

Ált isk. 5. osztály.

2020. jan. 16. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha ilyen kis okos vagy, nem is értem, miért dolgozol 25 éve ugyanazért a szar fizetésért. :D
2020. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!