Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Élelmiszermérnökként Szegeden...

Élelmiszermérnökként Szegeden tényleg ennyire reménytelen lenne a jövőm?

Figyelt kérdés
Lesz lassan egy duális élelmiszermérnöki diplpmám és van egy szoftverfejlesztő okj-m, de az ismerőseim nagy részétől azt hallom, hogy nem lesz munkám. És az álláshírdetésekben is ezt látom. Teljesen kivagyok és nem tudom mihez kezdjek.

2020. jan. 16. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is az élelmiszeriparban dolgozom, fél éve végeztem, de már 1,5 éve elköltöztem Szegedről, mert ott semmi munka nincs. Itt Kecskeméten legalább itt az Univer, Nissin stb. Szegeden a Pick, Mizo, de egyikről sem hallottam jót, fizetés terén meg egész Szeged egy nagy 0
2020. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet akkor lesz pont felvétel, amikor végzel. Mindenesetre ne add fel, végezd el a sulit és böngészd az álláshirdetéseket. A Pick amúgy tervez bővítést.
2020. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Waff ***** válasza:
100%
Szegeden szinte bármilyen végzettséggel nagyon nehéz elhelyezkedni mert egyszerűen a város nagyságához képest nincs ipara. Ha találsz is esetleg (nagyon kicsi rá az esély) akkor is max csak minimálbérért, kasszás, vagy ruhaválogató....stb. szerintem Szegedről költözz el ha munkát akarsz emberhez méltó bérezéssel.
2020. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy más városokban sem látok hirdetést. Mindenképp nagyvárosban képzelem el a jövőm, és Szeged vagy Pest volt az ötleteim közt, de semmi. Pedig mikor egyetemre jöttem mondták, hogy ez milyen jó szak.... de nagyon nem
2020. jan. 17. 17:43
 5/7 Waff ***** válasza:

De jó szak! Ne keseredj el....

Csak ne Szegeden keresgélj, mert igaz hogy szép város, de gazdasági szempontból nulla, a csőd szélén van.

Pesten tuti találsz munkát!

2020. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szak jó, vagyis gondolom, mindegyik élelmiszermérnök ismerősömnek van munkája, én élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök vagyok, szerintem nagyon jó szakma. Úgy kerültem be mindkét munkahelyemre, hogy elküldtem az önéletrajzom, sehol sem volt meghirdetve munka
2020. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a baj nem csak élelmiszermérnökként lehet nehezen elhelyezkedni, hanem nagyon nehéz rengeteg szakmában is, miközben a bérek sem az igaziak, az ipar a város méretéhez képest szinte a nullához konvergál. Rengeteg ismerősöm Kecskeméten dolgozik, vagy már elköltöztek ide-oda. Én is nemrég dobantottam, Dunántúlon Bp. közelében kétszeresét hazaviszem amit Szegeden. Hiába hiányzik Szeged, borzalmasan kezd elmaradni munkahelyek, fizetések területén évről-évre. Helyedben Kecskeméten is próbálkoznék ott is már ég és föld a különbség az állások tekintetében Szegedhez képest.
2020. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!