Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan szerezzek gyakorlatot...

Hogyan szerezzek gyakorlatot vidéki egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, nyelvszakos vagyok és ez a harmadik félévem. Mindenki mondogatja, hogy már az egyetem alatt is célszerű dolgozni, hogy legyen némi tapasztalata az embernek és nagyon sokat lehet belőle tanulni is, lehet fejlődni stb., stb.... Főleg, ha az ember olyan szakon tanul, mint én. Ez jól is hangzik, én tök szívesen dolgoznék is, de nem találok semmilyen jó lehetőséget. Vidéki egyetemen tanulok, ahol eleve kevesebb a lehetőség, mint Budapesten. Nekem az órarendem is nagyon rossz, mert hétfőtől péntekig minden nap vannak óráim, szétszórva reggel 8 és délután 6 között. Hétvégén abszolút ráérnék dolgozni, viszont eleve kevés hétvégi munkalehetőség van és azok sem “hasznos” munkák szoktak lenni (bocsánat, nem kell ezt félreérteni, csupán arról van szó, hogy én nem pénzt akarok keresni, hanem egy olyan munkahelyet keresnék, ahol használhatom a nyelvtudásom és új dolgokat tanulhatok, sajátíthatok el). A nyelvoktatás és korrepetálás sajnos nem jött be, mert túl sok hallgató hirdeti magát és nyilván vannak profi, végzett tanárok, hosszú évek tapasztalatával, nyelvtanfolyamok is (akár ingyen), így kvázi esélyem sincsen. A lakóhelyemen is ugyanez a helyzet, csak ott még rosszabb is valamivel.
2020. jan. 19. 14:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Csak azért szeretnék dolgozni, hogy legyen valami értelmes elfoglaltságom, ami közben tanulhatok is valamit, fejlődhetek és pl. használhatom a nyelvet. Más okom nem nagyon van rá. Alapvetően nekem nincsen bajom a "gagyi" munkákkal sem, ugyanúgy fizetnek érte, több ilyen lehetőség van, rugalmasabbak stb., szóval az is teljesen jó, ha a pénzkeresés a cél.
2020. jan. 21. 23:21
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor meg?

Az SSC az egyik válaszolótól nem volt rossz ötlet, ott pl nyugodtan próbálkozhatsz.

2020. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát ha van SSC...
2020. jan. 22. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!