Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 4%-os infláció nem bőven...

A 4%-os infláció nem bőven elég indok a béremelésre?

Figyelt kérdés

Azt most hagyjuk hogy az infláció nem 4% de még 14% se nagyon hanem több (max a kumulált inflációs ráta ennyi) ld a zöldség élelmiszer lakás stb árak most nem is ez a lényeg.

Hanem az hogy ha valaki egy cégnél X éve nem kapott emelést és odamegy a főnökhöz emelést kérni akkor az hogy van infláció és alsó hangon is 4% (hahahahhaha....) nosz ez nem elég indok egy emelésre?

Mert a főnök azt kérdi miért adna emelést. Erre én azt mondom azért adjon mert nem akarok kevesebbet keresni márpedig ha a bérem marad helyben az infláció meg működik, akkor ez reálkereset csökkenést okoz és nem korrekt csökkent bérrel alkalmazni valakit.


Ez nem totál helyes és helytálló érv?


Most persze jönnek majd a trollok akik szerint nem érv. De hát őszerintük semmi sem érv.


2020. jan. 19. 14:32
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
74%
Kérj emelést vagy válts.
2020. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

"hogy beteg vagy."



Egy betegről viszont etikátlan számon kérni miért olyan amilyen . Hiszen beteg.

Hát akkor.... akkor ki a proli? Hm?

2020. jan. 19. 17:01
 33/43 A kérdező kommentje:

"Kérj emelést vagy válts."


Hát erre én még sose gondoltam. Kösz a tanácsot.

Ha nem mondod, hülyén haltam volna meg.

2020. jan. 19. 17:02
 34/43 anonim ***** válasza:
79%

"Nálunk meg 2017ben a cég dolgozóinka háromnegyede elment 2 hónap leforgása alatt."


Jól tették, ők biztos nem rinyálnak itt mindennap.

2020. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a postán minden évben van béremelés, miért nem mész dolgozni postásnak?
2020. jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

"Jól tették, ők biztos nem rinyálnak itt mindennap."


Ha volt hova menni jól tették. Van olyan ugyan aki azóta se helyezkedett el (közmunka az nem munka) ő nem tette jól.

Van olyan aki azóta a sokadik helyén van na ő se tette jól.

Van olyan aki gyárba ment és úgy néz ki azóta mint a saját öregapja a gyári műszakos szartól. Na ő se tette jól.


Nem olyan egyszer ez.

2020. jan. 19. 17:12
 37/43 A kérdező kommentje:

"Kérdező, a postán minden évben van béremelés, miért nem mész dolgozni postásnak?"


Mennyit kap egy postás? Ne mondd el, tudom. Én most így is többet kapok emelés nélkül, mint ők emelve. Azért nem.

2020. jan. 19. 17:12
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit panaszkodsz?

Örüljél, hogy többet keresel a postásoknál.

2020. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egyszerű a recept, ha nem vagy elégedett a fizetéssel menj el dolgozni máshova, ha nem tudsz elmenni képezd meg piacképes diplomával vagy szakmával tudsz többet keresni, vagy menj el vállalkozni, de gondolom egyszerübb gyakorira kérdést kiirni napi szinten
2020. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

"Kérdező, a postán minden évben van béremelés, miért nem mész dolgozni postásnak?"


Ez nem igaz! Csak akkor kapsz minden évben béremelést, ha a minimálra vagy bejelentve, mert az növekszik mindig, ezért muszáj a postának is többet fizetnie. Ha afelett keresel, akkor nem biztos, hogy kapsz, mivel a keretet az alacsonyabb fizetésűek emelésére használják el.

2020. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!