Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a jövő hónaptól havonta 3...

Ha a jövő hónaptól havonta 3 millió forint lenne a nettó bevételed, de, csak 4 évig, akkor hogyan élnél? Mit változtatnál meg az életviteleden?

Figyelt kérdés

2020. jan. 20. 06:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Semmit, többet raknék félre.
2020. jan. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

200k-t használnék fel minden hónapban, amikor szükség van rá, többet, de próbálnék maradni 200k alatt. Esetleg 300k alatt.

És a többit tenném félre.

Kb. ugyanúgy élnék, mint most, csak nem kéne bűntudatot éreznem azért, mert pl. többet költöttem egy ezresnél egy nap. Jó, nyilván több mindent vennék(100k-t se kapok), de nem mennék továbbra se éttermekbe, mozikba gyakrabban.

2020. jan. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Nekem most 400 a nettóm és ugyanúgy élek, mint mikor 180 volt. Csak több a megtakarításom.

Ugyanezt csinálnám akkor is, ha 3 milla lenne.

2020. jan. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Nem változtatnék semmit, megtakarítanék amennyit csak tudok belőle és vennék a végén lakást/házat.
2020. jan. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
EWgészségesebb ételeket ennék és rendbehozatnám a penészes, salétromos fürdőszobánkat.
2020. jan. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Wow! Első: előtörlesztenék. Kikészít a hitel tudata is. Másod körben megjavíttatnám a fogamat, amire most alig van pénzem. Harmadik, hogy járnék 2 hetente pszichológushoz, hiszen végre ban rá pénz. Negyedik, megvenném az álom bringámat és sokat járnék vele! Vennék egy második autót a családba. Egy 6-8 éves japán gépet. Valószínű, Mazdát. És építenék neki egy garázst. (vagy ennyi pénzből, akár építettnék). Megbízást adnék a szomszédnak, bármit, amiből bevétele van és tud nekem segíteni vele, ugyanis ő egy 3 gyerekes apuka és még hétvégén is dolgozik, hogy enni tudjon adni a gyereknek.


Ez az első év. A többi évben bejövőt befektetném. 4-8%os kamatozású bármibe.

4. év végén keresnék egy munkát, amit örömmel csinálok és jó vagyok benne, mint a matek oktatás, vagy a probléma megoldás kis cégeknél, ahol emberként kezelnek, nem úgy, mint a multiknál.


Tutti csinálnél jogsit, mert végre fenn tudnék tartani egy második autót, így én is gyorsabban és kevesebb stressszel tudnék élni és járnék rendszeresen edzeni, heti 3x legalább. Amikor 50 percre van tömeg közivel a legközelebbi fitnesz terem, ami autóval csak 8 perc, bizony nincs 3-4 óra szabadidőm az edzésre.


Már az első év végén biztos gyereket vállalnék, hiszen van miből enni adni neki, meg ruháztatni és taníttatni.


Nos 11x annyit profitálnék, mint programozóként egy Budapesti multinál. Biztos, hogy nyugdíjba tudnék vonulni 4 év alatt, hiszen több pénzem lenne, mint 40év után ugyan ebben a cégben, ahol most vagyok.

2020. jan. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Na most meg kihúzom a kezem a biliből és táncolni fogok örömömben, ha kapok 5% emelést!!
2020. jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Elmennék nyaralni
2020. jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén megmondom, hogy én meg tudok élni 150 ezer forintból havonta, de azt már szűkösnek érzem, úgy érzem, ehhez már oda kell figyelnem.

Jelenleg amúgy nincs bevételem, előtte 90 ezer volt, előtte megint nem volt.


Szóval szerintem nettó 200-ból élnék, az már kényelmes.


Vennék végre új sportcipőt, új és normális túracipőt, pólókat (már kezdenek viseltesnek látszani), télikabátot és átmeneti kabátot.

Egészségesebb ételeket vennék és ami most instant leves, helyette mondjuk rendelnék halas vagy csirkemelles kajákat.


Vennék új ágyat, ülőgarnitúrát, újracseréltetném a műanyag nyílászárókat (mert rosszak, konkrétan félek, hogy egyszer nem bírja tovább a 12 éves erkélyajtó és beszakad, déli szélben elviselhetetlenül fütyül). Van még fa nyílászáró, azt cserélném.

Vennék új porszívót, mikrót és mosógépet, mert nekik lassan csókolommal kell köszönnöm, ha bekapcsolom őket.

Nem lenne gond a csöpögő csap és a vízmelegítő se.


Ezek után kezdeném azt érezni, hogy nem nomád körülmények között élek egy romhalmaz tetején.


Mivel 3 millió forintról beszélünk, megvehetném végre az ellipszis trénert és egy rollert.


Ezek után gondolkoznék azon, hogy hogyan érdemes tárolni, esetleg befektetni ezt a sok pénzt.

2020. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

Hát összeszorított foggal kibírnám valahogy tudva, hogy csak 4 évig tart a nyomorgás. Pár dologról le kellene mondanom, de azért nem lenne olyan vészes.



Viccet félretéve, csak a szokásos. Továbbra is kb 450-500kból élnénk, a többi menne megtakarításba/befektetésbe.

2020. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!