Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 26 évesen van 4 millió...

Ha 26 évesen van 4 millió forint megtakarításom, az jónak számít?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom teljes állásban, előtte egyetemen tanultam.


26/N



2019. nov. 13. 09:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

Igen, nagyon jónak. Az emberek 80%-ának fizetéstől függetlenül (!) semmi értelmezhető méretű félretett pénze nincs.


Rengeteg embernek nem a kevés fizetésével van a gond, hanem az agyával, azért nem tud takarékoskodni. Nagyon sok embernek tök mindegy, hogy 200 vagy 400 vagy 600 ezres fizetést adnál, ugyanúgy elb @szná az egészet hó végére. Te nem és ez már önmagában kiemel (sajnos) az átlagból

2019. nov. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Értem, igazából fel akarom mérni, hogy mások hogyan gazdálkodnak. Az az igazság, hogy még így is nagyon sokat költök felesleges dolgokra, de nehéz sokszor megálljt parancsolni. Meg a mai árakhoz képest (például lakás) ez nem nagy összeg és eléggé kilátástalan vagyok, hogy ebből valaha, hogyan lesz ingatlan befektetés.
2019. nov. 13. 09:25
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
26 évesen 2 millió spórolt pénzem van. Szar fizetésből, szülőkkel élve.
2019. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Vodafonelive ***** válasza:
80%

Én is 26 éves vagyok, viszont nekem csak 1 misi van, amiből egy lézeres szemműtétet és egy utazásomra költőpénzt fogok szánni, utána én is rástartolok arra, hogy a spórolásból legyen egyszer egy saját ingatlan, és úgy gondolom menni fog.

Én 1,5 éve külön élek és az MSc is fizetős volt(szerencsére nem kellett diákhitel, mert a fizetésemből raktam félre).

Hidd el, jó az az összeg amit félreraktál, csak így tovább!

2019. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
Mihez képest?
2019. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

VALÓSÁGBAN: Igen.


GYAKORIN: Nem, mert itt mindenkinek volt már saját vállalkozása 14 évesen, vagy a prolibak, multinál dolgoztak 12 évesen, havi 800.000-ért.

2019. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

Ha jól értem 2 év alatt raktál félre 4 milliót. Akkor 10 év múlva 36 éves korodra lenne csak így 24 milliód. Azért ez már égy lakás önerejének a nagy része.


Plusz manapság mindenki szingli fejjel gondolkozik, de amikor lesz egy párod, úgy is összeadódnak a megtakarításaitok (nem szó szerint) és a tiédnél több pénzből fogjátok tudni tervezni a jövőt.

2019. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Van férjem de a megtakarításaim külön vannak kezelve.


Igazából emiatt tartok, amit említettél is, számomra a 36 év saját ingatlanra eléggé kitolódott kor már. Albérletet gyerekkel nagyon nehéz megoldani, pláne, hogy Budapesten a jobb lakások, ahol engedélyezik a gyermeket is, 180 ezer forintnál kezdődnek, ami igazából már egy elég jó hiteltörlesztő összeg havi szinten. Viszont lakáshitelre maximum 15 milliót vennék fel, ennél többet nem éreznék biztonságosnak, a CSOK pedig alapból nem játszik nálam. (Valószínűleg mire a gyerekvállalásig jutok, már nem is lesz érvényben).

2019. nov. 13. 10:09
 9/33 A kérdező kommentje:
És ehhez kapcsolódóan egy másik kérdés - mibe fektetnétek bele, ami nem ingatlan és viszonylag rövid időn belül (5 év) hozama van?
2019. nov. 13. 10:10
 10/33 anonim ***** válasza:
70%
Állampapír.
2019. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!