Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A versenyképes fizetés általáb...

A versenyképes fizetés általában a "piaci" fizetést jelenti?

Figyelt kérdés

Például amikor én 1 éve állást váltottam, 30 százalékkal magasabb fizetést adtak az új helyen.A terület viszont ugyanaz maradt.


Azaz, az új helyem versenyképes fizetést ad,a régi versenyképtelent adott.Ugyanis a piaci áram a mostani fizetésem, a régi pedig piaci ár alatti volt.



Mindig az a cég a versenyképes munkavállalói szempontból, amelyik többet fizet.


2020. jan. 20. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Persze, mindig van, aki azt mondja a gyenge fizetesre is, hogy versenykepes, meg igaza is van, ha o epp a leggyengebb jelentkezokre hajt, ott tenyleg lehet versenykepes. :)
2020. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A minimálbér is lehet versenyképes ha 20km-es körzetben csak közmunka lenne egyébként.
2020. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tipikus nesze semmi fogd meg jól kifejezés,és önmagában semmit jelent.

A terület sem jelent semmit. Egyáltalán nem mind1,hogy egy 0 tapasztalatú pályakezdő,vagy egy 20 éves rutinnal rendelkező szakembernek szegezik ezt a fogalmat.

Álláskereséskor nekem már okádhatnékom volt ettől a kifejezéstől,általában kiderült,hogy a munkáltató szótárában ez azt jelenti,hogy a minimálbértől ő bizony pár ezer ft-al többet ad,és ettől nekem azonnal el kellett volna ájulnom,de csak egy visszafojtott röhögésig jutottam.

2020. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ügyvédi irodákban például a bérminimumot jelenti a "versenyképes".
2020. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!