Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaváltás vagy magas fizetés?

Pályaváltás vagy magas fizetés?

Figyelt kérdés

Végzettségem alapján valószínűleg alkalmaznának pályakezdőként, szakmán belül a régió legjobb vállalatánál, viszont tudom, hogy ott már dolgozik középvezetőként pár volt csoporttársam, akik hamarabb végeztek, piszkáltak, mindenfajta ok nélkül az egyetemi évek alatt (emiatt depressziós voltam, csúsztam is). Igazából a szakmám sem annyira érdekel, viszont a fizetés tényleg nagyon jó lenne, plusz juttatásokkal pályakezdőként, viszont nem akarok ismét lelki terrorban élni. Nem vagyok lelki sérült, szimplán nem szeretnék kezdőként rögtön egy olyan munkakörnyezetbe kerülni, ahol alapból negatív a megítélésem (ismétlen mindenfajta ok nélkül). Felsőfokú végzettségem van, és nem „büfészak”, szóval valószínűleg el tudok helyezkedni más területen is.

A kérdés: pályakezdőként hagyjam ki ezt a lehetőséget (ami külön pályakezdőknek szól) és keressek olyan szakmában állást, ami tényleg „érdekel” és nem találkozom a múltammal, vagy csak én látom nagyon borúsan a dolgokat és butaság lenne elszalasztani a dolgot? Szakmán belül másik cég keresése is opció lehet, viszont ott nincs pályakezdő program és nem biztos, hogy kapnék akkora fizetést, ami motivál a pályán maradásban.

A válaszokat előre is köszönöm.


2020. jan. 21. 01:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám ki, de te tudod.

Pályakezdőként sokszor nem olyan könnyű munkát találni, mint hiszik, ezért kincs lehet egy ilyen program.

2020. jan. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nyugalmam többet érne.

Ha középvezetők az illetők, akkor ezerféle módon tudnak megszívatni ha akarnak, még ha teljesen más osztályon is dolgoznak. Elég, ha mikor találkoznak, odaszólnak a te főnöködnek, hogy na, hallom újabban a csövesszállóról toborzod a munkatársaidat...

2020. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló szituációban. Én nem mentem végül oda dolgozni, sokkal többet ér a lelki egészségem.
2020. nov. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!