Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok olyan helyen,...

Dolgoznátok olyan helyen, ahol nagy a korkülönbség?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam egy helyen interjún és majdnem mindenki sokkal idősebb volt. Olyan 20-25 + legalább volt köztünk. Rendesek voltak, de zavart, hogy egy korombelit sem láttam, vagy nem kellene dolgoznom vele. Különösen, mert egy apró irodában lennénk.


Előző helyen vegyes volt, szerettem is. De, azért mégis jobb ha van 1-2 ember, akivel legalább szünetben lehet beszélni, van közös téma. Nem tudom, engem zavar. Tisztelettudó vagyok, nem zavar máshol, de azért munkahelyen nem találnám meg a helyem, ha 1-2 korombeli sincs.


Hogy vagytok vele?


2020. jan. 22. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy. 40 vagyok, 20-60 között elég jól kijövök bárkivel. Inkább a kulturális háttér passzoljon, a kevésbé tanultak közül kilógok akkor is ha korombeliek.
2020. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első munkahelyen ugyanilyen volt, pályakezdő 20-on évesként kerültem be, mindenki más 40-50-es volt. Na és? Jól kijöttem mindenkivel, sőt némelyikük még istápolt is, átadta a tapasztalatait. Nem a korkülönbség számít a munkahelyen, hanem hogy jól ki tud velük jönni a munkában. Haverkodni meg majd ráérsz munkaidőn kívül is a saját közösségedben.
2020. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem eddig csak olyan melóhelyeim voltak, ahol a legfiatalabbak egyike voltam, sokáig én voltam a "fiúcska". De sosem zavart a korkülönbség egyik helyemen se. Ha kellően nyitott vagy, bárkivel tudsz beszélgetni a szünetekben, a helyedben nem aggódnék emiatt. Sokat tudtam tanulni az idősebbektől, amiért utólag nem győzök hálás lenni. Az is igaz, hogy a felelősségtudat (teljes hiánya) teljes mértékben független a kortól, egy munkahelyen meg inkább ez lesz a meghatározó tényező. Most leszek 33, járok én is állásinterjúkra, és konkrétan megijeszt ez a sok "dinamikusan fejlődő, fiatalos" csapat. Még bőven gyereknek érzem magam, kivéve, amikor a HR-es lánynak matematikailag az apja lehetnék, és érzem, hallom, mennyire szenved még szegény a hivatalos szöveggel. Ettől még ugyanúgy kipróbálnám magam egy fiatalos csapatban is, amennyiben egy jól kooperáló csapatról van szó.
2020. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!