Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan követelni a munkaadóm,...

Jogosan követelni a munkaadóm, hogy ekkorra összegű kötbért fizessek?

Figyelt kérdés
Négy éve dolgozom nemzetközi kamionsofőrként ennél a cégnél, már első pillanattól kezdve feszült volt a viszonyunk, és az utolsó fuvarnál elszakadt a cérna. Folyamatosan stresszelnek, állandó kapkodás van, a vezetési időt gyakran túllépem, az előzési tilalomról nem is beszélve, amik miatt persze én viszem vásárra a bőröm. Napi 9óra helyett gyakran 11-12órát vezetek és még igyis mindig magyarázkodnom kell, hogy miért nem érek oda időben egy-egy rakodó helyhez. Utolsó alkalommal is ez történt, hogy nem érkezem meg időben, így a hétvégét kint kellett töltenem, és emiatt a főnököm üvöltözött velem és mindennek lehordott amiért elkéstem annak ellenére, hogy aznap is már bőven több mint 9 órát vezettem. Ekkor betelt a pohár, és azt mondtam neki, hogy az anyjával kiabáljon. Bezártam a kamiont, és otthagytam egy németországi parkolóbam, én pedig hazajöttem busszal. Mostmeg 2500eurót követel tőlem, mert ennyi a kamion hazahozatalának a költsége, és kötbért kell fizessen az elkésett szállítmány miatt.

2020. jan. 24. 15:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Koleka! Kamion vezetsz! Nincs kapkodás! Te nem furgonos vagy! Furgonosok szoktak kapkodni.


Olyan nincs, hogy a vezetési időt túllépjük! A cél előtt 50m-re fogy el a vezetési idő, akkor ott állunk meg, függöny behúz, sofőr pihen! Az a kamion legközelebb 11 óra elteltével fog indulni! Odajön valaki észt osztani, rendőrt kell hívni!


Soha nem értettem a tachográf rendszere hogyan fér össze az időkapus fuvaregyeztetéssel. Itthon magáncélból, személyautóval sem tudom megmondani mikor érek fel például Pestre! Most indulok! Ha nem jön közbe semmi -ezt mindig hozzá teszem, majd odaérek! A gépen látjátok éppen merre járok, hol tartok.


Kiabálna velem én rányomom a telefont. Velem vagy normálisan vagy inkább sehogy! Olyan famíliából származom, ahol nem divat a kiabálás! Az ilyen cégekből lesz átjáróház, és sír a szájuk nem találnak sofőrt. Ez melyik cég volt?


A kamion otthagyásával megkárosítottad. (Ha szerencséd van, a 3. hétben voltál, és visszakompenzáltad a pihenőidődet). Akkor már a főnököd tartozik neked a buszjegy árával!

2020. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

idiotak , ne stresszeljetek mar szegeny kolkot a hulyesegetekkel, inkabb a kerdesre adjatok valaszt.


En tapasztalatbol tudom mondani hogy sajnos akarmit megcsinalhatnak, de altalaban csak a fizetesbol vonogatnak. Ezen felul mar nincs mire fogniuk. Birosagra sose mentem, ugy voltam vele hogy koltsek gyogyszerre... mondjuk nem ekkora osszegrol volt szo. Talan erdemes lenne elmenni pazihologushoz hogy idegileg osszeomlottal es nem birtad tovabb, ha tovabb mesz csak masok es sajat testi epsegedet kockaztattad volna. Ebbe ketlem hogy bele lehetne kotni...

2020. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11-es te is valami legendas bolcs ember lehetsz a parkolobol, ez a "hivj rendort" duma is olyan rohejes hogy a fejem fogom... Odajon a rendor mi lesz? Elhajt a francba, es hiaba nyomtatod a szalagot hogy akkor irja ala, megvonja a valat hogy o nem ir ala semmit de huzz a francba. Ha meg tovabb hadakozol a vegen meg a zarkaban toltod a 11 orasodat. Megeri? Ebben a szakmaban nincs egyetemes valasz semmire, ezt gondolom te is tudod csak persze kemenynek kell latszani Dr. Kamionos . Barcsak ott lehetnek a sarkadban es minden egyes hibanal rabaszni a labadra egy mosokefevel a legaprobb hibanal is amit elkovetsz ahogy anno az oktatok tettek...
2020. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kamionos vagyok... Mozdonyvezető.. Ha élérem a 12 órát megállok akkor is ha Orbán Viktor ül a vonaton. Sőt akkor is ha az egész kormányzat... Engem törvények és előírások szabályoznak. Egyébként ha 12 órán túl történik valaki ramrohad a műanyaglakat, +300e Ft bünti. Ajánlom figyelmetekbe kamionos urak, aki enged a nyomásnak, masnap már elvárás lesz, de a felelősség a tiéd. Te ülsz ott, te döntesz.
2020. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
12-13 válaszoló, miért vagy gyökér?
2020. jan. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

11-es te is valami legendas bolcs ember lehetsz a parkolobol, ez a "hivj rendort" duma is olyan rohejes hogy a fejem fogom...

-Szabályszegésre köteleznek a lerakón?

-Veri a kamion ajtót és közben kiabál, nem enged pihenni?

Egyből rendőr! A német rendőr ki fog jönni. A brit rendőr is ki fog menni a helyszínre. Azt látják veri az ajtót, ordibál előfogják álltani. Igen, lehet a szalagot mutogatni. Nekem tiszta a kártyám, mert nem vagyok csicska.

Itt nem kell semmit aláírni. Te valamit összekeversz.

Rendőr küld el? Én azt írtam röviden: letelik a vezetés, munkaidő nincs tovább.


"Barcsak ott lehetnek a sarkadban es minden egyes hibanal rabaszni a labadra egy mosokefevel a legaprobb hibanal is amit elkovetsz ahogy anno az oktatok tettek..."

- Most már értem miért ennyire ideges természetű. Betartom az 561-et az miért lenne hiba? Lehet azért mert vállalkozó vagy?

2020. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 ameddig vannak csicskák, addig lesznek csicskáztatók is.. Nálunk van egy atom szakszervezet akik 150 éve mást sem csinálnak mint a jogszabályokban, utasitasokban kukacoskodnak.. Éves szinten 20-30 munkaügyi per folyik a munkáltató ellen. Pl:normaidők, munkaközi szünetek stb. Persze a munkáltató is szívja a vért munkavallalokbol ahol tudja. De van egy egyensúlyi helyzet. Rugton bíróság, per... A magyar kamionos munkaadókból kb felé tönkremenne, a másik fele maga szamolná fel a céget... Többek közt olyan putris melohelyek amiről a kérdező ír.
2020. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!