Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Shell kúton dolgozok és...

Shell kúton dolgozok és minden műszak elején be kell fizetni 500-forint leltárpénzt ( pinka). Viszont ez nincsen benne a szerződésbe. Ha valaki 1 hónapig nem fizeti be akkor le vonják a fizetéséből. Mit tudok ez ellen csinálni?

Figyelt kérdés
Az el múlt években többen panaszkodtak emiatt vagy fel mondtak, de olyanok is voltak akik fel jelentették a céget, de tudomásom szerint nem nyerték meg a pénzt.

#Shell #kút. Pinka.
2020. jan. 25. 13:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Egy alvállalkozó bérli a Shelltől itt Győrben az összes kutat. Az elhajtásoknál meg szólunk a rendőrségnek ki jönnek meg nézik a kamera felvételeket és meg kezdik a nyomozást.

De mivel 50.000,- kezdődik a bűncselekmény így nem igazán foglalkoznak vele. Így hát nekünk kell vagy befizetni vagy a havi bérünkből vonják le.

2020. jan. 25. 19:35
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gazdasági bűncselekmény.


Nem tudom, hol kell jelenteni, de biztosan nem hagynám, hogy lehúzzanak.


(Azért azt is figyelembe venném, hogy egyébként mennyit keresek. Dolgozol egy hónapban 15-20 napot, ez 7500-10000 Ft mínuszt jelent neked, de ha megkapsz mondjuk nettó 300-at, akkor vedd úgy mintha 290-et keresnél. Viszont ha minimálbér-közeli az összeg, akkor menjenek az anyjukba.)

2020. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én se tudom hogy kinek lehetne ezt jelenti. Rendőrség nem hinném. Szerzek egy jó ügyvédet? Mások próbálták évekkel ezelőtt de el vesztették a pert. Bár milyen hiány keletkezik rajtam és kollégáimon hajtsák be hogy főnökségnek semmilyen anyagi kára ne legyen. A fizetésem meg sajnos nem havi 300k nettó. Csak 160.000 plusz a jatt így ezzel összesen olyan 250.000 nettóra jövök ki. Csak azért vagyok itt hogy be fejezzem az iskolát ami még 1.5 év. Csak azért tettem fel kérdést hogy más kutakon hogyan működik ez a rendszer.
2020. jan. 25. 21:22
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Azért ez egy nagyon jó összeg, lehet nem is érdekelne így a dolog.

90 ezret összeszedni jattból, szinte egy komplett fizetés.


Egyelőre végzettség nélkül keresel ennyit, mármint úgy értem, hogy kútkezelő 8 általánossal is lehet valaki, nem kell hozzá szakmai tudás.


Így, hogy ezeket leírtad, már azt mondom, nem ugrálnék a helyedben, mivel nincs nagy baj.


A kollégáid esetében gondolom az volt, hogy nem tudták bizonyítani.

2020. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem kell hozzá végzettség legalábbis én így tudom.

Kell hozzá egy munka és tűzvédelmi oktatás vagy fejtágítás és kész de ez pár nap és meg van.

Van 3 szakmám de egyikbe se szeretnék többet dolgozni azért csinálom a sulit.

A jatt az meg igen tényleg jó.. 60-100.000,- forint között szokott lenni.

Akik meg fel jelentették a céget nem tudom hogy milyen bizonyiték volt a kezükben mert akkor én még nem dolgoztam ott.

2020. jan. 25. 21:43
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el, bár teljesen megértem, hogy zavar.


Ha már tudod, hogy mikor lépsz le, akkor használd az ő módszerüket.

Házon belül vagy, tökéletesen látod, hová nem lát a kamera.

Szedd vissza a befizetett pénz egy részét termékekkel.

Alapesetben sosem mondanék ilyesmit, de most téged is meglopnak és még hülyének is néznek.


Ha a rokonok bemennek és ingyen esznek-isznak, akkor egyél te is. Ha onnan viszik az alkoholt, vigyél te is, haveri körben el tudod passzolni.

2020. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"A bérjegyzéken egyéb levonások szerepel."


Ilyen hivatalosan nincs. A levonásnál konkrétan meg kell nevezni(gyerektartás,végrehajtás,károkozás..stb) ilyen alapon a fél fizetésedet levonhatná nyugodtan "egyéb" alapon..

2020. jan. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"kútkezelő 8 általánossal is lehet valaki, nem kell hozzá szakmai tudás."


Pedig de. már 15 évvel ezelőtt is kellett. OKJ 32 341 01

2020. jan. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem kell.

Bárkit felvesznek, nekem is van ismerősöm, aki egészségügyi középiskolával van ott, biztos nem csinált ilyen okj-t soha.

2020. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ha régebben kellett is hozzá valamilyen OKJ szakma akkor most már el tekintenek tőle mert hogy olyan tömeges ember hiány van a kutakon az egész országban hogy bárkit fel vesznek aki tud írni és olvasni. 10-20 ével ezelőtt lehet hogy meg érte egy benzinkútra elmenni dolgozni mert akkoribban még bőven tudtak üzletelni az üzemanyaggal, de most már csak az megy ilyen helyre dolgozni akinek hirtelen nincsen más lehetősége és amint talál egy másik melót tovább is áll. Vagy mint én elkezdtem az érettségit csinálni és a munka mellett tudom csinálni. 3 műszakba ezt esélytelen meg csinálni. Azok válaszát várom a kérdésemre inkább akik már dolgoztak a Shell vagy más kutakon. Köszönöm.
2020. febr. 2. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!