Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szereted a jelenlegi...

Ha szereted a jelenlegi munkád de a hónap elején (vagyis végén amikor megkapod a következő havi beot. ) idegőrlő az hogy összepasszintsák a pároddal ott hagynád egy elvileg sokkal család barátabb munkáért?

Figyelt kérdés
2020. jan. 25. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Mivan?

Ha a párod is ugyanott dolgozik, akkor no problem, egy műszakba kéritek egymást és napi 24h együtt lehettek, gyorsan be is sokalltok.

Ha máshol dolgozik, akkor a munkáltatónak semmi köze az ő beosztásához.

De ha neked ez így nem jó, akkor persze mondj fel és keress mást.

2020. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Felnőtt ember vagyok, képes vagyok összehangolni a programokat. Két gyerekem van, ennél komplexebb dolgokat is kell összeszerveznem.


A családbarát munkahely meg nem azt jelenti, hogy akkor dolgozol, amikor úrikedved úgy tartja

2020. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen jó a H-P 8-16:30 vagy 9-17:30 normal munkaidő. Este és hétvégén látjuk egymást.
2020. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
En jegyvizsgálo vagyok, máv startnál, férjem szolgálattevő mávnálKét gyerekunk van. Az osszepattintást azert fontos h mikor ki hozza viszi a kicsiket.. családbarátabb alatt azt értem hogy csak 8 ora. Egy cég de mégis kulon. Nem látom egész nap, nem egy allomason dolgozunk.
2020. jan. 25. 16:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Családbarát munkahely nyilván az lehet, ahol ez megoldható.

Pl. egy iroda, ahol alapesetben 7-re járnak az emberek, de aki viszi a gyereket oviba, az járhat 8-ra.


A kereskedelem, egészségügy, illetve bármi olyan szolgáltatás, ami hétvvégén, éjszaka, ünnepnapokon is szolgáltat, NEM LEHET családbarát.


Gondolj bele: ha titeket mindig úgy raknak műszakba, hogy tudjátok hozni-vinni a gyerekeket, az azt jelenti, hogy másoknak kéne helyettetek gyakrabban éjszakázni.

Na nem! Ilyen nincs. szerencsére.

Ugye ott is csak felnőttek dolgozhatnak, azoknak pedig az esetek többségében van gyerekük. Akkor ki dolgozzon mindig a "rossz" beosztásban?

Mindig a gyermekteleneket szivassák meg?

Köszönjük szépen, de szívunk épp eleget, mert minden kedvezményt már aránytalan módon a gyerekesek kapnak, ami nagyon nem korrekt.


Pontosan ugyanaz szerepel a munkaszerződésében mindenkinek, az a tiszta, ha nincs kivételezés.

Neked a gyereked a fontos, másnak az idős szülei, másnak a kutyája, másnak meg a hétvégi buli. Akkor ugye mindenkinek jár a kiételes bánásmód, nem csak nektek?

2020. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
En annyit kértem a munkahelyemtol hogy ne tegyenek minket ugyanaznap ejjelre, vagy amikor a ferjem nappalos engem ejszakára, amikor ő ejszakás akkor engem nappalra. (Napkozben pár orara tudnak vigyázni, elhozni oket ovi,suli... de reggel nem kérhetek senkit hogy vigye oket. Foleg h aki tud jonni az is dolgpzik..
2020. jan. 25. 16:55
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
Akkor dolgozom, amikor úri kedvem úgy tartja, ha el is fogy a szabadságom, de lenne pár nap, amikor mennék plusz egyet nyaralni, akkor kiadják 100% fizuval, asszony meg megbízásival dolgozik, 2-3 nap alatt megkeres egy magyar átlagbért, szóval sokszor nem dolgozik 2-3 hónapig. Beosztást nem láttam évek óta.
2020. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen munkarendben dolgoztok?

Hány órás műszak milyen forgásban?


Elsőre amit írtál eléggé behatárolja a lehetőségeket

2020. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Random... hol nappal, hol ejszaka. Ferjwm pedig altalaban nappal ejszaka szabad szabad nappal. Vez tiszt hangulatátol fuggően csinalja.
2020. jan. 25. 20:18
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Köszönjük szépen, de szívunk épp eleget, mert minden kedvezményt már aránytalan módon a gyerekesek kapnak, ami nagyon nem korrekt."


Semmi aránytalan kedvezmény nincs gyerekkel. De ha szerinted annyira megéri, akkor hajrá vállalj gyereket te is :)

2020. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!