Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a jobb, ha az ember harcol...

Mi a jobb, ha az ember harcol egy karrierért vagy külföld?

Figyelt kérdés

Programozó szeretnék lenni, de igazán kifogytam az energiából, a reményből és főleg a pénzből.

Az agyam azt diktálja, menjek külföldre mosogatni vagy gyárba, mellette tanuljak angolul, németül.


Szerintetek mi lenne jobb?


2020. jan. 27. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk, hogy neked mi lenne a jobb?
2020. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiatal és egyedülálló vagy, akkor szerintem belefér néhány év külföldi "kulimunka". Utána az ott félretett pénzből már tudsz tervezni itthon is. De neked kell tudnod, hogy mennyire megy a programozás, mik a konkrét céljaid vele, milyen lehetőségeid lennének külföldön stb.
2020. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyedülálló vagyok és fiatal.

Rengeteg munkát kellene még beletenni a programozásba. Közel esélytelen, a világgazdaság növekedése leállt, várható a recesszió.


Csak bő 3 évig unalmas munkákat csináltam, rettenetesen szenvedtem, félek, nem fogom bírni. Bár itthon is ilyen munka vár rám.


Az a baj, hogy adogatom be junior pozíciókra. Esélyem semmi, be se hívnak, ha mégis, leégek az interjún. Közben a pénzem fogy.


Az agyam már abszolút azt mondja, hagyjam az egészet a f... - ba, sőt, lelkifurdalásom is van miatta.


Nagyon félek.

2020. jan. 27. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Programozóként végeztem, nem értem vele sokat. Jelenleg olyan helyzetben vagyok, mintha sima érettségim van.

Ha vidéki vagy és úgy érzed, hogy nem érsz sokat programozóként(sikertelen állásinterjúk tömkelege), akkor irány kifele, ha biztos a hely és megbízható.

2020. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Budapesti.


Van Németországban ismerősöm, de nem hinném, hogy segíteni tudna.

2020. jan. 27. 19:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérlek, nekem még az anyukám is kijár külföldre (Németo, Ausztria), mert egyszerűen 3X annyit adnak, és még szállást is. Szóval igen csak jobban jár aki kimegy! Ám itthon is el lehet helyezkedni, csak jó helyen kell keresni! Én is jó helyen dolgoztam, megtetszett egy hely, és szinte azonnal fel is vettek, szóval ezzel sincs gond, max hogy az első 5 évben max 220E-ig jutottam el fizuban (ezt persze 18 évesen kezdtem). Szóval ez a te döntésed, de jól jársz, ha előtte kimész oda ahova szeretnél, és körbenézel, hol is lenne jó dolgozni kb., vagy alapból is körbenézel, körbeérdeklődsz, minél több helyen, hogy milyen a mai világban munkát vállalni, az adott cégnél!

Sok szerencsét!

2020. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Cnc programozo? Ilyen embert mimtha allandoan keresnenek Hollandiaban pl., nem ertek hozza, de olyan programozas lightnak tunik es jol fizet.
2020. jan. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


nem fizet jól és nem sokkal egyszerűbb, mint a C++, de legalább van jó nagy felelősség

2020. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5


5 év tapasztalat szükséges a programozói állások betöltéséhez

2020. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaa, elsősorban gyári melóra mennék ki.
2020. jan. 27. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!