Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt olyan, aki átképezte...

Volt olyan, aki átképezte magát programozóra, OKJ-t/rövid bootcampet végzett/autodidakta tanult, mégis elhelyezkedett?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki:

- nem 140 az IQ-ja,

- nem egyetemen tanulta a programozást,

- 1 éves OKJ-n, 3 hónapos bootcampen tanult (tehát tipikusan az esélytelen sulik),

- NEM ez volt évek óta a hobbija!!!!!


Fentiek ellenére mégis elhelyezkedett ezzel?


Hogyan tudtatok elhelyezkedni?


Ha nem tudtatok, mi volt a B-terv?


2020. jan. 27. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem így már nem lehet elhelyezkedni. Azt veszem észre hogy a cégek a Senior programozókért továbbra is harcolnak, de a Juniorokat már nem akarják pátyolgatni, mert lassul a piac.
2020. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én is ezt tapasztalom. Plusz pont belőlünk van túlképzés.


Tudom, én is írtam már ki kérdést és látom, hogy mások is írnak ki, rendszeres ez a téma itt. Mert kétségbe vagyunk esve.


Mit tegyek?? 1,5 éve kőkeményen, lelkesen tanulok. Kiválasztottam egy irányvonalat, ami érdekel (de több másikban se vagyok totál buta), megszerettem az egészet.

A gyenge suli végén járok (ha egyáltalán levizsgázok, mert ott is durván keresztbe tettek), de elég sokat tanultam mellette, egész nyáron is, és tavaly áprilisban voltam azon a szinten, mint amit a tanárral a végére elértünk.

Van LinkedIn profilom, van Github repo, azon egy projekt, amin közel két hónapot dolgoztam, a lelkemet is kitettem. Nyilván szörnyű minőségű, kevés, gyenge, tele antipattern-ekkel, elvi hibákkal, kódismétléssel. De én a lelkemet kitettem.


Egész egyszerűen mit lehet tenni, hogyan lehet elhelyezkedni?


A világpiaci növekedés megállt, nyakunkon a recesszió - egyes iparágakban állítólag már most tart.


Lassan nem tudom fizetni a számláimat.


Egész egyszerűen mit tegyek?


Nem látok már kiutat, az öngyilkossághoz még csak tippeket se lehet találni a neten (nemcsak ez lenne az okom rá).

2020. jan. 27. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Menj el pld az epamhoz, vagy mas nagy ceghez aminek van mentorprogramja. Ha eleget tudsz ( foleg egyetemi anyagot kerdeznek es leszarjak ha nem egyetemen tanultal ) bevesznek a mentorprogramba, par honap alatt letolod es adnak allast is.
2020. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy kkvkhez ahova 1-2 eves tapasztalatu fejlesztot keresnek. Vagy akar teszt automationosnak...
2020. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az Epam nemsokára elválik, hogy sikerül-e.


A KKV-k szimpatikusabbak, mint a multik, de szerintem már Budapest összes progis pozíciójára beadtam már minimum egyszer.

2020. jan. 27. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Ja, es toljad a hackerrankot meg a leetcodeot. Meg esetleg olvasd el a design patterns, clean code, crecking the coding interview konyveket. ( Na jo az utolsot nehogy vegig letold mert azzal meg a googlehez is felvesznek )
2020. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fél nyáron HackerRankseztem.

Ősszel elég volt az algoritmizálás a sulikban.

Clean Code-s Udemy Kurzust néztem végig.

2020. jan. 27. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!