Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok a fiatal emberek, akiknek...

Azok a fiatal emberek, akiknek megvan lakás/ház, autó, nyaralás, mivel foglakoznak, mennyit kereshetnek?

Figyelt kérdés
El sem tudom képzelni, mennyi fizetés szükséges ezek megteremtéséhez, fenntartásához. Egyre több fiatalt, fiatal párt látok tehetősnek. Kíváncsi vagyok, milyen állásuk lehet.

2020. jan. 28. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

Én nettó 200 ezret keresem, Párom 280 ezret.

Most inditunk vállalkozást IS.

Nem kell elverni hülyeségekre.

2020. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
A 4-ik válaszolónak. Tegyük fel hogy 16 éves korod óta dolgozol és most vagy ügye 24 és azóta 250 ezret keresel. Ha nem költöttél semmit hanem elraktad a fizetésedet akkor is 8 év alatt 24 milliót lehet összegyűjteni amiből te 7 milliós kocsit vettél és lakást meg utazást. Hogyha 17 millióért vettél lakást mert olcsóbb sajnos nincs Pesten akkor miből mentél nyaralni ami szintén vagy 500 ezer forintba biztos került az usába. Ez egy nagy kamu. Biztosan téged is támogattak.
2020. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

A jegy oda vissza alsóhangon (!) 400 ezer forint, ott lenni egy hétig minimum 350 ezer, mint írtam egy olcsóbb államban.

De a kedves 4-es rögtön évente 2* is megy... Ha mondjuk csak az utóbbi két évben is 2* volt kint (ez a minimum, különben az "évente" semmiképpen sem indokolt), az 4*750,000 Ft, vagyis 3 millió forint minimum!

Lehet sokkal több is.

Nagyon reális, hogy 8 éve dolgozik, de MINIMUM 1.5 évnyi keresetét utazásra költi, és mégis tud venni lakást meg átlag feletti autót.

2020. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Figyi nekem egyedul is lehetne ha nem adósít el anyám
2020. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Árnyalom egy kicsit a helyzetet.

29, 34 éves pár vagyunk, ha ránk nézel, akkor azt látod, hogy van egy szép kis lakásunk. Modern elrendezéssel, új és modern bútorokkal, mindennel, amire normál embernek alapigénye lehet. Az újszerű társasházunk előtt két autó parkol, 5-6 évesek. És mellette évente legalább 2-szer megyünk külföldre nyaralni/telelni/túrázni, 3-4-szer pedig itthon wellness hétvégézni. Ez így rendben is van, alkotsz egy képet és mögé látsz valamit.

Csak azt nem látod mögé, hogy a lakásunkra van 10 millió tőketartozásunk még, az autók pedig cégesek. Na jó, az utazásaink a mieink.

A szüleink azzal tudtak támogatni minket, hogy nem kellett dolgoznunk az egyetem alatt és ez nagy segítség volt. Mindketten a semmivel kezdtük anno a saját, önálló életünket Budapesten, szó szerint szenvedve. A lakásvásárlást is nyögtük sokáig, de mára azt mondom helyreállt a béke. Mérnök páros vagyunk, alkalmazottakként dolgozunk, ketten együtt a legalapabb prémium mentes időszakban is hazahozunk nettó 900 ezer forintot. Ennek a felét lazán félretesszük. A hitelünket lassan kifizetjük, saját autóra nincs igényünk, amíg mindkettőnk cégessel jár.

2020. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Abban az időszakban vettünk lakást, amikor alacsonyak voltak az árak, ezzel szerencsénk volt, igaz asszem' 200.000-es fizum volt, páromnak is ilyesmi. Panel lakás, hitel persze.


Mivel a kapcsolatunk biztosnak éreztük belevágtunk, kb annyit fizettünk a törlesztőre, mint egy albira. (Már akkor, 2014-2015-ben is kezdtek elszállni az árak).


Hogyan? RENGETEG lemondással. Kuporgatással. De így ki tudtuk nyögni a hitelt hamarabb, előtörlesztve. De nem vágok erre fel, mert mindenkinek más az életútja. Ha van már gyerek, vagy más betegség miatti kiadás, már sokkal nehezebb. Nem tartom magam okosabbnak, vagy rátermettebbnek azoknál, akik nem tudnak belevágni. Például a sztorihoz tartozik, hogy amíg felújítgattuk a lakást mamahoteleztünk. Van aki ezt nem teheti meg. Szóval se irigynek, se lenézőnek nem kell lenni másokkal szemben.


Most se keresek valami fényesen. 310.000 nettóm van, a párom meg most gyerekkel otthon.


IT állásom van amúgy egy kis cégnél. Remélem teljes körű a válaszom, de kérdezzen bárki nyugodtan.

2020. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Házat mi például örököltünk. Nem is láttam máshogy ingatlanhoz jutni 40 év alatti embereket az elmúlt időkben.

A felújítást mi magunk csináltuk a két kezünkkel, így kijöttünk 3millióból, szép lassan csináltuk ahogy épp volt pénzünk.

Autót a párom vette anno, valami 200-300k környéki összegért.

Én közalkalmazott vagyok, ő szakmunkás, 200 nettó környékén kapunk mindketten havonta, nagyobb részét félre tudjuk tenni szerencsére.

Ha nem öröklünk házat, akkor totálisan esélytelen, hogy valaha legyen. :( De még sokkal-sokkal jobb fizetéssel is az lenne.

2020. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt látom a környezetemben, hogy aki 30 alatt házat vagy lakást tud venni, az tuti örökségből. 2 lányt ismerek, akik 25 éves korukra tudtak lakást venni, de ők minimum 3-4 évig külfödön szétdolgozták magukat érte és nem is nagy a lakásuk (40 nm). Szóval vagy összeszorítod a fogadat és kimész pár évre széthajtani magad, vagy örökölsz. Ja és ha megvan 25 éves korodra a lakás hitel nélkül, akkor utána már nyílván mehet a pénzed nyaralásra, új kocsira.
2020. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

Ja, nekünk is úgy kell elképzelni hogy 34 nm, szóval ha akarnánk gyereket akkor nekünk is kellene nagyobbat venni.

2020. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!