Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak nagyobb elvárások...

Authorless kérdése:

Miért vannak nagyobb elvárások vidéken, mint Budapesten?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam munka terén, hogy vidéken sokkal nagyobb és több elvárást kérnek a munkáltatók, mint Budapesten és sokkal nehezebb is állást találni. Miért van ez? (Keleti régió)

2020. jan. 28. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kereslet-kinálat. Én dolgoztam 11-12 éve egy vidéki városban egy panzióban még diákként, a főnök meghirdetett egy takaritónői állást, vagy 100-an jelentkeztek 1 hét alatt (én néztem az e-maileket és a leveleket). Szó szerint minimálbérért, ami akkoriban olyan 70 ezer forint lehetett. :D Köztük teljesen igényes, okos csajok is, volt tanárok, stb, akkora munkanélküliség volt. Szó szerint voltak, akik könyörögtek az állásért. Ezt a helyzetet anno ki is használták vidéken a munkaadók, sokan szolgaként bántak az emberekkel.


Ma Budapesten örül egy tulaj, ha akad egyetlen egy ember, aki hajlandó elvégezni a munkát, és nem lép le 1 hét múlva, mert a szomszédban 30 ezerrel többet adnak.

Nem tudom, hogy ma mi a helyzet vidéken, én egyetem után semmit sem akartam, csak dolgozni, és hónapkig a kutyának sem kellettem. Szóval felköltöztem Budapestre, itt azért jó a helyzet ilyen téren, ha bármihez is értesz valamennyire, nyert ügyed van munka terén.

2020. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy az első írja.
2020. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert itt a diplomás állást csak akkor tudsz betölteni legtöbbször ha valakinek a valakije vagy, nézz szét Szolnokon sok piacképes diplomás dolgozik a szalag mellett.
2020. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!