Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért veszik be azt a...

Sokan miért veszik be azt a propagandát, hogy túl sok a diplomás, nem kell ennyi. Stb?

Figyelt kérdés

A valóság pedig pont az ellentéte.

Sok cég fejlesztést is hoz Magyarországra, ez mind a sok diplomásnak köszönhető.


Egy egyszerűbb példával élve:

A szüleim nem diplomások, hanem érettségijük, illetve szakmájuk van.

Édesanyám személypénztáros a MÁV-nál, sok-sok év tapasztalattal.Édesapám szintén vasutas.



Én kezdőként, amikor megkaptam a kemény táblást és feldobtam a kalapot, majd dolgozni kezdtem, akkor többet kerestem, mint a szüleim.

Annak ellenére, hogy nekik sok-sok év tapasztalata van a munkában, amit csinálnak.


Vagyis, egy diplomás kezdőként több pénzt kap, mint egy közel 30 év tapasztalattal rendelkező középfokú végzettségű ember.



Pedig, nem programozói diplomám van, hanem gazdasági, azon belül nemzetközi gazdálkodás.



És ezért, ezért akar mindenki diplomát nem nem középfokú végzettséget.

Ha nem születik az ember milliomos családba,ha nincsen kapcsolati tőkéje,akkor csak diplomával lehet karriert építeni és feljebb lépni egy társadalmi osztályt.

Ezt a legtöbb fiatal tudja.


2020. febr. 2. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem propaganda, ez szimpla tény, ha egyszer a legtöbb területen kevesebb az álláslehetőségek száma, mint az adott diplomával rendelkezőké.


Mellesleg hiába keres többet mondjuk egy repülésirányító, mint egy autószerelő, ha egyszer nincs szükség annyi repülésirányítóra mint autószerelőre. Pont a te fals logikád az alapja, hogy túl sok a diplomás.

2020. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


azért a munkaerőpiac is kezd átalakulni.


Sok SSC van már az országban.Illetve, a nagy multik pl:Bosch komolyabb területeket is hoznak már ide.



Az Y, Z generációs emberek többsége felsőfokú végzettséget akar, karriert, kényelmes életet...stb

És, ha alapból nem olyan családba születtél, akkor a diploma a legkönnyebb út, egyfajta mankó.

2020. febr. 2. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A diploma nem. Keresett szaktudás, inkább. Ezek egy része persze felsőfokú tudást igényel, de nem mind. Illetve fordítva, a felsőfokú végzettség sem jelent sok esetben keresett vagy jól fizetett tudást.
2020. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj, hogy te a piacképes diplomákat (orvos, IT, mérnök, egyes gazdasági stb stb) egy kalap alá veszed a megélhetési egyetemisták által elvégzett büfészakokkal. Na utóbbiakból van felesleges és túl sok.
2020. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Rövidre zárva: régen (több mint 25 éve) valóban voltak a "diplomások" és "a többi". De akkor a felsőoktatás még elitoktatás volt. Mára már tömegoktatás lett, lassan minden bokorban főiskola vagy egyetem nyílik és a képzések között is számtalan olyan jelent meg (nem akarok nevesíteni), aminek annyi az értelme, hogy az egyetem addig is kapja a fejpénzt, de a diploma csak annyit ér, hogy az adott haszontalan dologot lehet(ne) vele oktatni, de a munkaerőpiacon 0 az értéke. Éppen ezért ma diploma és diploma között hatalmas különbség van és tény, hogy egy piacképes szakmával könnyebb elhelyezkedni és többet keresni, mint egy tinglitangli büfészakos diplomával. Az ilyen diplomások képzése veszteség az országnak is, mert a pénz olyan képzésbe megy, ami sose térül meg, mert a végzés után pályaelhagyó/közmunkás/külföldi mosogató lesz a diákból. Viszont ennek a problémának a megoldása komplexebb annál, minthogy fűnyíró elv szerint csökkentsék a diplomások számát...
2020. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, mérnökként azt mondom, hogy ebben a szakmában sem olyan rózsás a helyzet mint amit a mèdia hangoztat. Gèpész, villamos és IT-s mérnöknek megéri tanulni de nagyjából ennyi. Egy élelmiszer, agrár, építész meg hasonló mérnök szakok meg nem tartogatnak közelről sem nagy szám fizetést.
2020. febr. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szobafestő apám nettó 400 körül keres.

Anyám bolt eladó, nettó 210.


Én 6 év egyetem után diplomás tanárként 140-et. Egyre jobban azt érzem, a diploma átok.

2020. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!