Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova fognak felvenni két...

Hova fognak felvenni két hónap felmondási idővel?

Figyelt kérdés

Sajnos nem rég tudtam, meg, hogy nálunk a kollektív szerződés miatt ennyi a felmondási idő (közalkalmazotti pozíció). Egy ideig az gondoltam, a munka törvénykönyv szerinti vonatkozik rám. Pályakezdő vagyok, nem nagyon volt viszonyítási alapom, de a közel egy év alatt rájöttem, hogy nagyon nem az én világom (versenyszférában is keresett műszaki diplomám van).

Már érik a váltás, de nagyon félek, hogy egyik cégnek sem fog tetszeni, hogy én 2 hónap múlva tudok csak munkába állni, inkább felvesznek majd mást.

Mi a legjobb mód a váltásra? Előbb mondjak majd fel, aztán keressek állást? Közös megegyezésre nem nagyon hajlanak, max, ha kifizetem az arra az időre jutó bért nekik, de azért az elég nagy mínusz lenne.


Megköszönönném a tapasztalatokat/tanácsokat.


2020. febr. 3. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Felmondasz, a felmondási idő alatt már keresel. Nincs ebben semmi tudomány.
2020. febr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző munkahelyemen 3 hónap volt a felmondási időm.

Még felmondás előtt kaptam egy jobb ajánlatot, de nem tudtak rám várni.

Nem nagyon van választásod, felmondasz és közben keresel mást, ha nem találsz 2 hónap alatt, még mindig kaphatsz álláskeresési támogatást, nem sok, de több mint a semmi. Így még tudsz egy kis időt nyerni.

2020. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!