Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért pénzügyi analfabéta?

Figyelt kérdés

Azt látom hogy az emberek többsége fizetéstől fizetésig él, amennyit megkeresnek el is költik.


Egyik főiskolás csaj csoporttársam fehérnemü üzletben dolgozik suli mellett, valami 100 ezer körül keres, de legutóbb 70 ezerert vett kabátot, 300 ezerért iPhonet (erre gyűjtött)...és ezt így nyugodtan meséli.


Persze az tény hogy itthon vicc fizetések vannak, de hogy lehet úgy élni hogy jóformán egy forint félretett pénzem nincs? Miért kell mindig mindent az utolsó fillérig elverni?


Nem azt akarom mondani hogy én egy pénzügyi zseni vagyok, de már 17-18 évesen nézegettem hogy mibe érdemes befektetni, milyen banki lehetőségek vannak, hogyan érdemes megtakarítani, állampapír etc.


40-50 éves emberek akkor erre miért képtelenek?



2020. febr. 5. 03:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem se jó, hogy nincs ilyen oktatás, egy pénzügyileg tudatos nemzet hatalomra se a legkorruptabb politikusokat juttatná már évtizedek óta.


Csak kérdés, ki tartana ilyen oktatást: az agyonterhelt és alulfizetett pedagógusok? Nem lenne túl hiteles.

2020. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%

A kabát nem a legjobb példa, 10 évre leosztva 7eFt, havi bontásban 1200Ft.


2001-ben vettem kabátot, akkor 21eFt volt, de amiért nagyon megérte, hogy 2 cipzárszettes volt + extraként gombos megoldás is. 2019-ben adta meg magát a második cipzár is, most ez az itthoni lóti-futi kabát az újban meg dolgozni járok.


Meg fogsz rökönyödni (20%-os kupon felhasználása után) 119e-et fizettem a tripla cipzárszettes + 2 irányú pattintós gombok kifordítható kabátra, fekete-szürke kombó, kifordítás után a bélése áthelyezhető. A bélés nélkül átmeneti kabátként, a béléssel meg télikabátként funkciónál. Tulajdonképpen 4 az 1-ben megoldás! + Utolsó db leárazott béléses farmer 21e-ről 1200Ft, pont az én méretem :)


Férfikabátot nem kapsz 5000-ért, max női dzsekit/gyerekkabátot, ez sem 119e-be került volna, ha nem XL-es a méret pl. L = 99e, S = 79e volt, a piciket leakciózták a nagyokat sajnos nem.


Telefonján meg ne akadjál már fenn, neki az a fontos neked más, ha nem a gyereke elöl veszi el, hanem ahogy írtad is spórolt rá, akkor ne irigykedjél!

2020. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem ezt tanítják az iskolában, hanem a szinusz koszinuszt. . . Amíg az embereket baromságokra tanítja az oktatás, addig ez lesz. Plusz ez még jó a kormánynak is, mivel még több adó folyik be. És valakinek minél kevesebb pénze van, annál jobban befolyásolható, mivel fél a holnaptól.

Ez kb a csöves esete, amikor kapott állást és lakást, fél év múlva megint utcára került.. fent van a YouTube-on ... vagy a lottónyertesek amikor elverik az összes pénzt.

Gondolkodás, szülői minta, stb stb.

2020. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
83%

magyarok többsége miért pénzügyi analfabéta?


Nem akarok kisebbség lenni... Elverem ezentúl az összes pénzem....

2020. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!