Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig tűrnéd maximum, hogy...

Meddig tűrnéd maximum, hogy nem kapod meg a havi fizetésed?

Figyelt kérdés

Én 5 nap, nagyon maximum. De akkor már úgy, hogy nézném mi mozdítható az adott helyen, ha nem fizetnének ki.


Ismerek olyat, aki 4 hónapja nem kapott fizetést, és még mindig dolgozik az embernek, az meg csak hitegeti, hogy még 1 hét még 1 hét..



2020. febr. 5. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap volt a leghosszabb idő. De ha lett volna más, mentem volna, csak épp válság volt.
2020. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És addig mondtad az elműnek, vízműveknek stb, hogy bocsi, 3 hónapja nem fizet a főni, de válság van, nincs más?
2020. febr. 5. 13:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi helyemen 1 hét után már verném a tamtamot, hogy mi a fene van, két hét után menne a munkaügyi feljelentés, 1 hónap után meg az azonnali hatályú felmondás, amivel ilyenkor jön a kötelező végkielégítés is.
2020. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy olyan munkahelyem, ahol egyszer 10 napra visszatartotta a főnök mindannyiunk fizetését. Az volt az indok, hogy egy kolléga, aki nem is a mi részlegünkön dolgozott, nem csinált meg valamit, amit kért tőle. Nem ez volt a közvetlen kiváltó ok, de közrejátszott abban, hogy felmondtam.
2020. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nap max a mt.-ben foglaltak után, utána azonnali hatályú felmondás, és munkaügyi bíróság.
2020. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy 5 munkanapnál többet várnék. Mert ha megindult a csődeljárás a cég ellen amiről persze nem tudnak az alkalmazottak, akkor felesleges tovább dolgozni.


"A fizetésképtelenséget megállapító végzés jogerőre emelkedését követően a bíróság haladéktalanul kirendeli az adós felszámolóját, és végzést tesz közzé a Cégközlönyben az adós felszámolásának elrendeléséről. A hitelezőknek az adóssal szemben fennálló követeléseiket a felszámolást elrendelő végzés közzétételét követő 40 napon belül be kell jelenteniük a felszámolónak, aki azokat nyilvántartásba veszi és besorolja."


[link]

2020. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

A vízműveknek ehhez semmi közük. Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha pár hónapig nem tudod a rezsit fizetni.

Mondjuk ha pár napig nem fizet (és nem technikai probléma) akkor nem érdemes várni, keresni kell másik helyet.

2020. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Semeddig. Másnap már menne a feljelentés és a felmondás.
2020. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#7: az ország jelentős része hónapról hónapra él, 0 megtakarítással.
2020. febr. 5. 15:50
 10/13 anonim ***** válasza:
2: igen, mondtam a főbérlőnek, h bocsi, meg rágtam a küszöböt.
2020. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!