Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csapatépítést ciki lemondani?

Csapatépítést ciki lemondani?

Figyelt kérdés

Négy napra el akar vinni minket wellness szállóba a cég "csapatépítés" címszóval.

A közös sörözés oké, az aktív kikapcsolódás még oké, de erre úgy vágyok, mint púpra a hátamon.



2020. febr. 5. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb cégkultúra ezt nem igazán fogadja el, ha nem veszel részt, és "nem nem építed a csapatszellemet" / "nem vagy csapatjátékos".



"A közös sörözés oké, az aktív kikapcsolódás még oké, de erre úgy vágyok, mint púpra a hátamon"


Az emberek nagy többsége kb így van ezzel.

2020. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 subrette ***** válasza:
100%
Megértelek. A csapatépítő tréning szerintem azoknak a cégeknek az eszköze szokott lenni, ahol magától nem alakulna ki kollegiális összetartás és csapatszellem. Ahol dolgozom, sose volt ilyen tréning és nincs is kilátásban, mégis jó csapat dolgozik együtt. Ha a feltételek adottak, megy az tréning nélkül is. Ha meg a jó csapatmunka feltételei hiányoznak, akkor a tréning sem pótolja ki. Szerintem ez a csapatépítő tréning egy felesleges képmutatás és persze jó üzlet egyeseknek.
2020. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

" "nem nem építed a csapatszellemet" / "nem vagy csapatjátékos"."


Ezekről a véleményem, röviden és velősen, hogy divatos lózungok.

Ha az embernek családja van, miért ne velük töltse az amúgy is kevés szabadidejét?

2020. febr. 5. 14:14
 4/11 A kérdező kommentje:

"Ha meg a jó csapatmunka feltételei hiányoznak, akkor a tréning sem pótolja ki."


Egyetértek.

Nekem alapelvem, hogy nem veszek részt emberi játszmákban.

Seggnyalás, kiközösítés, klikkesedés, önérzeteskedés. Én nem csinálom, és nem is veszek tudomást róla, ha mások csinálják. Így egész jól együtt tudok dolgozni bárkivel.

2020. febr. 5. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Miért lenne ciki? Én sem szeretném ha az én szabadidőmben szórakozna valami cégecske aki nem tudja mire szórni a pénzét.
2020. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a jövőben kerülni fogom az olyan álláshirdetéseket, ahol "kiváló közösségi programokkal" csábítanak. :D
2020. febr. 5. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én simán lemondanám, ha nem akarok a társasággal négy napra elutazni.

Erre nem kötelezhetnek.

2020. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Én nem érzem, hogy a céges kultúra ne engedné ezt meg, pedig van tapasztalatom multis és kiscéges környezetben is. Eddig mindenhol úgy volt, hogy ha valaki nem jön, akkor nem jön, nem fog senki ferde szemmel nézni rá. Amúgy szerintem rég rossz, ha a többségnek csak púp a hátára, ennek tényleg az lenne a célja, hogy jól érezzük magunkat.


Amúgy kapaszkodjatok meg, de én imádom ezeket. Alapvetően jóban vagyok a kollégákkal, ingyen van kaja, pia, plusz mi általában Balatonra megyünk nyáron, tiszta nyaralás.

2020. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, ciki, ezzel leírod magad a cégnél.
2020. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9: Sokan félnek ettől, de vajon tényleg így van-e?

Azért csak számít az, hogy milyen szakember az illető, és, hogy amúgy jól kijön-e a munkatársaival.

Sógornőméknél rettenetesen sok a csapatépítés, már olyan szinten, hogy a kapcsolatuk rovására megy. Alacsony az önbizalma és egy percet nem mer késni ezekről, nemhogy lemondani. Rosszak ezek a kimondatlan elvárások.

2020. febr. 5. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!