Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy tapasztaltabb...

Lehetséges, hogy tapasztaltabb emberként nehezebb váltani, mint pályakezdőként állást találni?

Figyelt kérdés

Tapasztalt vagyok egy területen.

Illetve, minden egyéb megvan, nyelvtudás, diploma....stb


Váltani csak úgy éri meg (szerintem), hogyha 25-30 százalékkal tudsz többet keresni.Azaz a nettóm minimum 50 ezerrel növekszik.Plusz vizsgálni kell a béren kívüli juttatások mértékét.


Viszont, mintha falakba ütköznék.

Én azt tapasztalom, hogy a cégek jobban szeretik a pályakezdőket, mert olcsóbban dolgoznak, ugyanis nekik még a tapasztalat hiánya miatt, nem lehetnek nagy bérigényeik.

De, a cégek mégis őket preferálják.


2020. febr. 5. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a munkakörrel is gond van. Ha neked a nettód 25%-a 50.000, akkor a béred nettó 200.000 körül van. Ami diplomásként sok tapasztalattal nem túl sok.

Szóval vagy a munkakör olyan, amiben nincs sokkal több, vagy a tudásod elavult és nem vagy csábító választás másik cégnek, mert nem érzik, hogy megéri a tapasztalatod a plusz pénzt.


Mert valóban szeretnek a cégek pályakezdőket alkalmazni a kisebb bér miatt. De kell mellé/fölé a senior is, aki tanítja, koordinálja, támogatja a pályakezdőt. Viszont ha téged nem tudnak elképzelni ilyen szerepben, akkor nyilván nincs értelme többet fizetni neked, mint a pályakezdőnek, aki mellette elképzelés szerint ambiciózus, jobban tanítható, formálható, rugalmasabb stb stb.

2020. febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1#


Rosszul írtam, a százalékokat.

50 ezer nettó, amiért megéri váltani.


Nem bruttó 300-at keresek.Hanem 430-at,

2020. febr. 5. 18:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tapasztalom. Br 440-et keresek, szeretnék br 500-at kérni, de ezt sehol sem adják meg. Tény, hogy nem IT területen dolgozom, ahova kapkodják az embereket. (Több diploma, több nyelv felsőfokon, 20+ év munkatapasztalat). Sőt, a 45 feletti életkor is sok helyen hátrány.
2020. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen így van. Én 47 éves vagyok, kolléganőm, aki 27 éves szintén pályázgat ugyanazokra az állásokra, mint én,hisz ugyanaz a végzettségünk. Őt behívják folyton interjúkra, engem meg soha. Ráadásul az én bérigényem sem több jelentősen, mint az övé. Egyszerűen a fiatalokra van csak szükség azt látom.
2020. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez munkakörtől is függ. Egyszerű munkakörben jobb a pályakezdő, pontosabban a minél olcsóbb bérigényű, de kvalifikált, tapasztalatot igénylő munkakörben meg csak tapasztalt jöhet szóba. Mi is hirdetünk mindenféle állást, sima adminisztratív munkakörbe jöhet pályakezdő is, nem kell diplomás, de komplett projektekre meg pályakezdőt nem veszünk fel.
2020. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A 27 VS 47 az tipikusan szar példa. 27 évesen már van pár év tapasztalata akkor is ha MSc-t is csinált. A munkakörök 90%-hoz max 5 év tapasztalat bőven elég, nyilván azt fogják választani aki fiatalabb, kevesebbet kér, kevesebbet van szabin és mondjuk ki mivel Magyarországon ez is probléma, valszeg egészségesebb is jóval.
2020. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

#6: ez oké, de a 27 éves hamarosan szülni fog, a 47 éves meg nem valószínű.

Ha már Magyarországon vagyunk ezt is tegyük hozzá.

2020. febr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kategóriában pályázok én is, Magyarországon jelenlévő külföldi cégekhez érdemes jelentkezni, akik a bérigényt nem a magyar átlagfizetéshez hasonlítják, hanem a külföldi bérszínvonalhoz.
2020. febr. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van, a 27/47 éves példa: nézzétek meg a professionon hány olyan állás van, ahova elég az 1-3 év, vagy 5 év és hányhoz kell 10-20 év tapasztalat...Kb egyhez sem.
2020. febr. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki talál kifogást, ha akar. A 20 éves azért nyafog, mert nincs tapasztalata, a 40es meg azért, mert a 20 évesnek könnyebb a kora miatt. Az igazság az, hogy csak az nyafog, aki béna. Aki nem tudja eladni magát, mert nem szedett fel olyan tudást, amit nem lehet olyan könnyen, akárkivel pótolni. Ha átlagos vagy nem kell meglepődni, hogy az olcsóbbat választják helyetted. Ha az elmúlt 20 évben a területeden speciális tudást építettél volna fel tudatosan, akkor ez a kérdés nem születik meg. A felelősséget a körülményekre tolni általános hiba, de nem visz előre.
2020. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!