Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok kezdeni a pályakezdő...

Mit tudok kezdeni a pályakezdőként a nálam tapasztaltabb kollégákkal (és a tapasztalatukkal)? Tapasztalatok? Hogy tudnám ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem dolgozni. Szerencsére van köze a végzettségemhez (diploma), bár csak pár hónapra vettek fel egyelőre. Majdnem velem egy időben kezdett egy nálam kb. 10 évvel idősebb és ennyivel tapasztaltabb csaj is (bár ezen a területen még ő is pályakezdőnek számat). Már a többi, régebb óta ott dolgozó hozzáállásán is éreztem hogy mekkora a különbség kettőnk között. Eddig diákként dolgoztam, középiskola és majdnem végig az egyetem alatt. Az a baj hogy kicsit maximalista vagyok és elkeserít hogy ő ennyivel "jobb" nálam, ennyivel jobban állnak hozzá és mernek neki komolyabb feladatokat is adni. Ráadásul úgy érzem hogy rám meg szinte semmit sem mernek bízni a fénymásoláson kívül sajnos. Nem tudom miért. Eddig ahol dolgoztam ez nem volt, sőt, volt ahol ugyancsak mertek rám bízni dolgokat. Ráadásul ez a csaj is kezd most már okítani amit nem vennék rossz néven, csak kicsit zavaró, főleg ha nincs rá szükségem vagy úgy érzem csak okoskodik. Nem tudok ezzel mit kezdeni, de nagyon rosszul esik. Valahol megértem, de mégis csak na. Már teljesen lelombozott hogy én ennyivel rosszabb vagyok. Kezdem úgy érezni hogy butának vagy tutyimutyinak vagy ilyesminek gondolnak és ezért van ez. De akkor diákként miért nem volt ez? Meg az elejétől kezdve lenne akkor. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Másik, a tapasztaltabb, régebbi dolgozók szemszögéből is érdekelne. Hogy tudnám ezt kezelni?
2013. jún. 3. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Én is dolgoztam tapasztaltként pályakezdőkkel. Hidd el, hogy bennük is van komplexus amiatt, hogy "ugyanott" vannak, mint egy kezdő. Van, akiben ez úgy jön felszínre, hogy okoskodik sőt fúr, de van, aki valóban szívesen segít és kicsit "nosztalgiázik" is közben. Azonban lehet, hogy a tapasztaltabb attól is tart, hogy a kezdő ember hibáit majd neki kell kijavítani. Ismerd el a tudását, és tényleg tedd oda magad, érdeklődj, hogyan fejlődhetnél, így biztosan jó együttműködés alakul majd ki.
2013. jún. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Szia. Én is voltam 18 évesen kezdő egy munkahelyen. (én munka közben végeztem el a főiskolát). Nagyon fura volt, mert én rögtön 2x olyan idős emberek közé kerültem be, tehát 40-től felfelé voltak a kollégáim, kolléganőim. Mivel kezdő is voltam, meg fiatal is, igyekeztem aranyos és kedves lenni, és mindig érdeklődést mutattam. Ha valamit nem értettem, mentem és kérdeztem, persze mondtam, hogy szóljanak, ha a kérdezősködésem zavaró. Mondták, hogy tetszik nekik hogy kérdezek, és érdeklődöm.


Most már én vagyok 40 és nekem vannak "újonc" kollégáim néha. :) Olyan aranyosak. Én magamat látom bennük sokszor. Ahogy telnek a hónapok, évek, egyre több munkát kapnak, ki-ki más felelősségi körrel. Van akit inspirál a felelősségteljes munkakör, van akit frusztrál, ez szerint próbálok meg szelektálni, hogy ki mit végezzen.


Én azt tanácsolom, légy nyitott, érdeklődő, fogadd el (most még) hogy a több tapasztalattal rendelkező kolléga hadd irányítgasson, tanítgasson. Az sem baj, ha Te amúgy okosabb vagy, de a világ rendje valahogy mégis az, hogy ő már tapasztaltabb, esetleg régebb óta ott van, hadd legyen meg az ő öröme is, hogy segíthet neked. Te pedig hagyd magad... :) Egy ideig legalábbis.

2013. jún. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként az sem elképzelhetetlen, hogy azt látják rajtad, hogy igenis segítségre van szükséged. Ha nem jól kommunikálsz mások felé, akkor bizony előfordulhat hogy mást látnak rajtad mint amit mutatni szeretnél. Amennyiben magabiztos vagy és érted a feladatod, akkor ezt mutasd ki. Ha nem sikerül ezt megmutatnod, akkor bizony fogadd el és örülj neki hogy mások segíteni akarnak.


Saját példám: bekerültem viszonylag fiatalon egy új helyre, új területre. A kollégáim az első pár napban ledaráltak mindent, aztán mindenki azt várta hogy én már tudok mindent. Még a főnök is, mert neki azt az infót adták, hogy ők tökéletesen betanítottak. Ennek az lett a végre hogy 2-3 hónap után egy hatalmas felelősséggel járó munkakörbe átraktak és az ott dolgozó (nem éppen segítőkész) kollégát elbocsátották. A mélyvízbe bedobva tanultam meg mindent. Több évet lehúztam ott.

2013. jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Munkahelyek első pontja: MINDIG a legkisebbet szivatjuk.
2013. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Előttem szólók már mindent elmondtak 1 dolgot kivéve! Hogy némi alázattal is kell rendelkezni hogy befogadjanak a kőrbe és utána már nem lesznek ilyen problémáid!

Kitartás

2013. jún. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem jórészt beilleszkedtem. Nem vagyok az a magabiztos típus, lehet ezért is van ez, de sokszor zavaró hogy én vagyok úgymond leghátul. Bár én vagyok a legfiatalabb is itt és ezt már volt olyan munkatársam aki (még ha viccesen is próbálta előadni) de a szememre vetette. Bár ezzel nem tudok mit csinálni, bár lehet ezért nem mernek rám bízni sok mindent mert még fiatal vagyok. Igyekszem, folyamatosan tanulok, kérdezek ha nem tudok biztosan valamit, de mostanság úgy érzem feleslegesen, mivel van aki ugyan ott kezdte és mégis többe nézik, veszik. Ez kicsit elkeserít és olyan lelombozó tud lenni egy idő után :( Olyan butának érzem magam tőle, még ha tudom, hogy neki volt tizenpár éve ezeket megtanulni és nekem is lesz. Ráadásul tartok a fúrástól is.
2013. jún. 4. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!