Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem emelik a mérnöki...

Miért nem emelik a mérnöki fizetéseket?

Figyelt kérdés
röhejes hogy 5 éve audiban dolgozó gépészmérnök nettó 300-at kap. Vagy hogy egy építész vagy egy vegyész kevesebbet keres egy gyári munkásnál...
2020. febr. 8. 20:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Építész vagy építőmérnök, tehát építőiparban dolgozó mérnök ismerőseim 90 százaléka be sincs jelentve rendesen mert ilyen az iparág. Miről is beszélünk? Sőt emiatt egyre kevesebb ember van de te dolgozz helyettük heti 60-70 órát. Ehhez képest az Audi vagy gépipar elég álomszerű.
2020. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

persze azt mondod 1 millio keresdl meo nernokkent...

nem mondom nem lehet ilyen de inkabb csak csop vezetok stb ket fizetnek meg ennyire...alap min. mernok br 800 korul van maximakizakva...

2020. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igaza van az egyik hozzászólónak. Nem csak mérnököknél, programozóknál is ezt látom. Elmegy 3 interjúra, akármilyenre, kap egy ajánlatot, akármilyet, elfogadja és sír, hogy ennyit ér. Nem keres 10-et, 20-at, akármennyit, nem várja ki, nem kér emelést és nem teszi oda magát, hogy többet érjen. Várja a galambot. Így nem megy.
2020. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

persze azt mondod 1 millio keresdl meo nernokkent...

nem mondom nem lehet ilyen de inkabb csak csop vezetok stb ket fizetnek meg ennyire...alap min. mernok br 800 korul van maximakizakva...”



Nem mondtam, hogy annyit keresek, azt írtam ilyen ajánlatokat kapok.... nem munkaviszonyban dolgozok, nincs fizetésem. de a legutóbbi munkaviszonyomban kb annyit keresnék most, mint amennyit kérek, ha hozzászámolnám azt, amennyi szokásos emelésem volt évente. És nem nekem volt a legmagasabb fizetésem az osztályon.

Most dolgozom kb heti 3 napot, annak egy részét itthon, és bőven megélek belőle (700+ netto), van időm a hobbimra és eddig még nem sikerült meggyőznie egy munkáltatónak sem, hogy visszamenjek munkaviszonyba. (Bevallom őszintén nincs hangulatom a heti 5 nap gürizéshez már)


Egyébként sem meo (minőségellenőrzés), hanem minőségbiztosítás és minőségirányítás az amivel foglalkozom. Meo egész más állatfaj.


És tudom, hogy a bérigényem magas, de érdekes módon, ha sor kerül interjúra, akkor szinte biztos, hogy meg is kapom ajánlatként - 11 interjúm volt 2 év alatt (ebből 2, amire magamtól jelentkeztem, többi fejvadász megkeresés), 7 helyen megadták volna az összeget, 1 helyen nem munkaviszonyt ajánlottak, 2 helyen kaptam ajánlatot valamivel kisebb összegre, 1 helyen meg nem tetszettem.


De a mondanivalóm lényege az lett volna, hogy az iparban mindenki annyit keres, amennyit kialkudik magának, nekem nagy a szám és tudom mennyit érek, és erről ezek szerint a munkáltatókat is meg tudom győzni az esetek túlnyomó többségénél.


És nem, én sem így születtem, az attitűdöt 6 éve kezdtem felszedni, amikor az akkori két főnököm átbæszott a palánkon fizetésemelés ügyileg is ill. másban is (pl az orrom előtt lopták a munkámat, és zsebelték be a kreditet érte). felmondtam és megtanultam az évek során, hogy nincs jópofizás, és mindennek írásbeli nyoma van. kemény lecke volt. És jött vele az, hogy megtanultam, mennyit érek és megtanultam azt is, hogy ezt hogyan láttassam be másokkal is.

2020. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az keres többet, akinek a munkája többet ér. Ha a gyári munkás többet keres, mint a vegyész meg az építész, az azt jelenti, hogy az ő munkája többet ér.
2020. febr. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Húha... Itt azért van baj. Hogy te minőségügyi mérnökként soha az életben nem fogsz 7 számjegyű, nem nulla van a második helyen - összeget keresni, arra elég nagy pénzben mernék fogadni. Az egy felsővezetői fizetés itthon autóiparban B+. Termelésvezető, minőségügyi vezető, logisztikai vezető, stb. Nem egy "szaros" quality mérnöké. Azok keresnek nettó 1-2 millió között, egy csöppet nagyobb felelősségi körrel. Mondjuk egy autóipari beszállítónál.


Autógyárban ez talán egy kicsit magasabb, de nem sokkal. Nyilván ott összetettebb a szervezet, több fő van, vannak olyan pozíciók, ami megy még feljebb is pénzben.


Jómagam is quality mérnök vagyok. Olyan nettó 300-450 ezer között fizetnek. Nyilván ez régiófüggő, meg tapasztalatfüggő.

Audiba teszemazt 10-20%-kkal többet. De annak is megvan a maga hátránya... Audiban a kezdő mérnökök azért megkapják a nettó 300 körüli összeget.


Nálunk (1500 fős autóipari beszállító) a csoportvezetők keresnek olyan nettó 600 körül. Top managerek 1-2 millió között. A gyárvezető(k) meg mondjuk 4 körül.


Q mérnökként szerintem sok helyen a nettó 500-zal is pofán röhögnének. Nem hogy hétszámjegyű fizetéssel...Persze...

Ezt senki ne higgye el, hogy egy mérnök ennyit keres. Vagy valahol csókos vagy, aztán azért. Esetleg szlovák magánvállalkozó. De hogy Magyarországon egy Q mérnöknek , akit alkalmazottként vesznek fel, ennyit nem adnak, azt bárkinek garantálom.


Mindezt mondom úgy, hogy az ország nyugati részén élek.

2020. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mindezt megspékelném azzal, hogy lehet itt szidni a quality mérnököket, mert hogy a mérnöki meló legalja. Ezzel mondjuk nem értek egyet.

De a korombeliek 80%-a álmodozik erről a "szar" Q mérnöki pozícióról, meg a fizetésről.


A többi 10% az kinnt bolti eladó ausztiában, aki többet keres ugyan, de hó végére (kijárás / albi) ugyan ott van mint én.

A maradék meg vagy be tud indítani egy jó vállalkozást, csinálja a szakmáját, vagy kézhez kapja a szülőktől.


Ismerős most végzett BME-n, egy pesti szintén autóipari beszállítónál maradt gyakorlat után villamosmérnökként. Nem keres többet mint én. És pedig nagyon menő villamosmérnök.


Úgyhogy ennyit a "szar" minőségügyi mérnökökről :D.

2020. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Rossz helyen vagy, egy 5 éves gépész azért már nettó 400-at lazán megkeres Pesten, de még Győrben is.
2020. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!