Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon elsősorban...

Magyarországon elsősorban miért kapcsolatokkal lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés
Jó ez nyilván a világon mindenhol megvan de itthon különösen.

2020. febr. 9. 23:32
 1/10 timortin ***** válasza:
52%

- Van tuti információs forrásod nagy mintára? ;)

- Szerintem mindenkinek van szellemi, anyagi és kapcsolati tőkéje. E három eredője nagyban meghatározza a lehetséges pályák startpontjait.

- Ahová nagy a túljelentkezés oda nyilván több kapcsolati tőke kell, ugyanolyan egyéb feltételek mentén.

- Magyarország kicsi piac, jobban kidomborodhat a "sok eszkimó kevés fóka" elve. Nézd meg például a könnyűzenét, jóval kevesebben tudnak megélni belőle, mint a nagyobb és/vagy gazdagabb nyugati országokban. Ott a rétegműfajok zenészeit is könnyebb eltartani, mint itthon (szinvonal tartása mellett)

2020. febr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Te kit vennél fel a cégedhez? A haverodat vagy egy vadidegent?
2020. febr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Marhaság
2020. febr. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Én kapcsolatok nélkük érvényesültem.
2020. febr. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Csak a balfszok nem tudnak kapcsolatok nélkül.
2020. febr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsenek kapcsolataim és munkanélküli vagyok jó pár éve szóval ebben van valami. Hiába van valahol üresedés hogyha csak azokat veszik fel aki az adott cégnél dolgozik vagy kisfőnők akármi és az ismerőse és ezzel is elkerülve az önéletrajz olvasásokat.
2020. febr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

#6

Nem a rendszer hibája, hogy nem akarsz dolgozni. Aki akar dolgozni az tud is.

2020. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 timortin ***** válasza:
70%

#7

- Ez azért nem teljesen így van!

- Közhelyszámba megy, hogy a tudományok erősödésével egyre kevesebb élőmunkával állítható elő a Föld bolygó növekvő lakosságának is gazdasági szükségletei (nyilván nem luxuskategóriában gondolkozva).

- Az alábbi link a "nagy globális csapda", "tittytainment" dolgairól szól (ami utóbbi a női cici (titty) és a szórakozás (entertainment)összevonásából keletkezett. 80-20% bontásban, azaz 20%-nyi ember is elég lehet már régóta. Vagy más megközelítésben heti egy munkanap is. Így aztán egyre nő a versenygés a (jó) munkákért és a pénzesek jobban ki is zsákmányolják a dolgozókat (továbbnyitva a társadalmi ollókat, növelve a társadalmi feszültségeket)

[link]

2020. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Aki akar az tud dolgozni. Az ilyen valaszokat annyira szeretem mert teli van hulyeseggel. Persze hogy van munka pl wc takarító de olyan munka ami normális es jo munkahely normalis fizetessel olyan nincs nem is hirdetnek es altalaban csak kapcsolatokkal lehet bekerulni.
2020. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jó vagy bizonyos területen, akkor jelentkezel x helyre, és felvesznek a tizedében.

Ha kis cég, és tart előadásokat, akkor azokra elmész, hogy ismerkedj, akár az igazagatóval, majd könnyebben felvesznek. Ez is egy kapcsolat, amit te építettél.

Nyilván, most itt nem Mészárosra kell gondolni, mert ilyenekből van az országban 100. A normál megközelítésben, normál fizuért (értsd: 3-500e, tehát bármely szakmában kb piaci átlag) nem kell kapcsolat. Ha milliókat akarsz keresni, akkor már esélyesebb, hogy kell "kapcsolat", de akkor már feltételezhető, hogy van is.


Tök hülye példa, de youtube videózások: milliós feliratkozásokkal kereshetsz több 100ezret, akár milliókat. Azért mert rengeteg kapcsolatod van, igaz csak feliratkozók, de attól az még kapcsolat.

2020. febr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!