Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végzetes telefonos interjú?

Végzetes telefonos interjú?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma délelőtt volt telefonos interjúm egy multinacionális cég HR-esével, egy pályakezdőknek szóló mérnöki pozícióval kapcsolatban. Véleményem szerint a kérdésekre megfelelő válaszokat adtam, az angolra váltással sem volt gond, a bérigény is reális volt (még többet is ajánlottak), illetve részletekbemenően is beszéltünk a munka körülményeiről.

Egy ismerősömnek meséltem az interjúról, és arról, hogy jó érzésem van, szerintem jól ment a dolog. Viszont szóba került, hogy az interjú végén nem beszéltünk meg személyes találkozót, hanem a HR-es azt mondta, hogy továbbítja az anyagomat a vezetőség felé és értesíteni fognak. amire azt mondta ismerősöm, hogy rossz jel. Konkrét időintervallumot nem adott, hogy mikor, én pedig elfelejtettem rákérdezni, illetve nem is kérdezett, hogy van -e kérdésem..

Mennyi idő általában a visszajelzés? Mikor célszerű nekem visszahívnom őket? Regionális piacvezető cég, tehát biztos sok jelentkezőjük van, de ha tényleg jó voltam az interjún, akkor nem beszélt volna le velem már személyes interjút is? Ti mit gondoltok, mik a tapasztalatok -e téren?



2020. febr. 10. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem a HR-es dönt, hanem a vezetőség, te pedig simán átmentél az előszűrésen. Jelen pillanatban még nem tudható, hogy behívnak-e téged interjúra, de az első (telefonos) körben jól teljesítettél. Az ismerősödnek nem kellene belekotyognia olyasmibe, amiről nincsenek pontos információi, hogy hogy működik.
2020. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Multinál dolgozom, szintén piacvezető, és mérnököket keresünk.

Lehet, hogy ide jelentkeztél? :)

Privátban megírhatod.


Az ismerősödnek szerintem nincs személyes tapasztalata, csak okoskodott.

Az interjú pontosan úgy megy, ahogy leírtad, és nem beszél meg veled személyes találkozót egyből.

Nem hazudott a HR-es, továbbítja az anyagot, és majd a vezető eldönti, hogy behív-e. Nem a HR-es dönt.

Véleményem szerint 1-2 hét, de ez sok mindentől függ. Egy betegség, egy nem várt esemény bármikor befigyelhet egy vezetőnél is.

2020. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez teljesen normális.

Mi a telefonos interjúk anyagait összeírjuk, és azokat a vezetés értékeli és eldöntik, hogy kit kell behívni később.

2020. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)
2020. febr. 10. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
1 hetet is igenybe vehet hogy ujra hivjanak, altalaban jo jel ha ra 2-3 napra mar hivnak de tapasztalatom szerint 2 het utan mar valaszt se kapsz. Sok sikert :)
2020. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez csak okoskodás.

Neked hívni felesleges őket.

Ha 1 héten belül nem jelentkeznek, akkor jó eséllyel nem jutottál tovább.

2020. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Multinál általában két héten belül jelentkeznek, függetlenül attól, hogy lesz-e személyes interjú vagy nem.
2020. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!