Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a magyar fizetések...

Szerintetek a magyar fizetések teljesen korrektek csak a fiatalok nem tudják beosztani a pénzüket?

Figyelt kérdés
Szóval teljesen élhető ez az ország simán lehet egy albérletet fizetni, gyereket vállalni, semmi gond a kerestünkkel csak a szülők szerint az ifjak nem tudják beosztani a pénzüket jól mondom?

2020. febr. 15. 00:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
20%

Nekem erről mindig nagyanyám mondanivalója jut eszembe.

Azt mondta, hogy annak idején mikor ő volt gyerek akkor mezítláb járt az iskolába mert akkora volt a szegénység. Az emberek megszokták a jót, alap, hogy a mai fiatalok több százezres mobilokkal mozognak, nincs éhínség nélkülözés. Én úgy gondolom, hogy ha van aki szeret, van életcélod, nem éhezel, egészséges vagy, van munkád, van tető a fejed felett, akkor szerencsésnek mondhatod magad.

2020. febr. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem igaz. A legtöbb cég az "átlag" munkáknál alig akar bruttó 300-at fizetni, vagy még annyit se. Ez Budapesten a jelenlegi albérletárak mellett gyakorlatilag tényleg semmi. Hónapról hónapra még ellehet vegetálni belőle, de az nem élet.


Ez az ország maximum akkor nevezhető élhetőnek ilyen fizetések mellett, ha alapban van egy saját ingatlanod (vagy még segítenek a szüleid).

2020. febr. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
44%

A keresetek a termelékenységünkhöz képest nagyjából korrektek, világviszonylatban átlag felettiek, régiós viszonylatban átlagosak.


De ez nem jelent élhetőséget, ráadásul kezd egyre inkább szétszakadni a társadalom, az előző nemzedéknél szegényebbek vagyunk, ettől érzik magukat egyre többen szegénynek.

2020. febr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%
Ha keresel nettó 300at, akkor ki lehet belőle jönni. De ha félre akarsz rakni, ebből egyedül Pesten nem fogsz lakást bérelni, csak szobát. Bérleti díjak Pesten:garzon 110-120ezer+rezsi. Szoba:70+rezsi. Szóval: bérelsz 1 szobát, rezsivel legyen 85ezer. Bérlet:10ezer. Máris elment alsó hangpn 95ezer. Kaja, ruha, tisztítószerek, némi szórakozás és "magamra költés"(fodrász, kondi, kozmetika, kinek mi):120-150ezer. A maradékot félre rakhatod. Hacsak nem kell vmelyik hónapban vmihez mestert hívnod, vagy vmit venned a számítógépedhez, vagy egy új telefon kell, mert a régi tönkremegy, stb. Szóval nettó 300ból ki lehet jönni és félre lehet rakni úgy, hogy csak szobát bérelsz, de autót sem tartasz fennt. Azért ma máshogy élünk és dolgozunk, mint régen. A nagyszüleimnek elég volt kapa és ásó a munkájukhoz, nekem meg számítógép és okos telefon kell internettel a munkámhoz. És már meg se próbálom elmagyarázni, mit csinálok, mert nem értik. Informatika... A nagyszüleim idejében nem volt divat, hogy színházba járjanak, én keresem a szórakoztató darabokat, és szezonbérletem van. A nagyszüleim gyalogos távolságra dolgoztak, én leutazok bkv-val 15-20 km-t oda-vissza a mumkahelyemre. És ez mem egy átlag feletti táv manapság. A nagyszüleim sparhelton főztek, vágták hozzá a fát, én elforgatom a villanyfőzőlap-kapcsolóját, és sehol sem tudnék a társasházi lakásban fát vágni és tárolni. Más életforma, más igények. Nem a fiatalokkal van a gond. A fizetésekkel. A keveset nehéz beosztani. Nem kap mimdenki 300 nettót, es egy normális, élhető színvonalhoz ennyi kell.
2020. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

Nettó 150-200 ezer Ft a fizetés és 150 az albérlet.

Ha nem albérletben lakik az ember, akkor se sok ez, mert viszi a pénzt a suli, a szükséges karbantartások, egészségügyi dolgok.

2020. febr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
50%

Van a magyar gazdaságnak olyan szegmense ahol nagyon jó fizetések vannak a szavaiddal élve korrekt a fiezetés. Ezzel simán lehet albérletet fizetni, lakást venni, gyereket vállalni.

Vannak olyanok akik alacsony végzettség és tudás mellett milliós fizetésröl álmodoznak. Jellemzően ők rinyálnak, hogy mennyire élhetetlen az ország és külföldön sokkal jobb. Természetesen igazuk is lehet de erről most nem szeretnék vitát nyítni.

Sajnos van a magyar gazdágnak olyan része ahol rettenetesen alacsonyak a fizetések a megszerzett tudáshoz képest (orvos, ápoló, óvónő, tanár...).


Ezért azt mondom, hogy van akinek teljesen élhető az ország és van akinek élhetetlen.

2020. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Az árakhoz viszonyítva szerintem nem korrektek a fizetések. Említették már az albérletet, az árak az egekben, egyes munkáltatók pedig (ha elég lojális vagy a céghez és mondjuk évekig nem mozdulsz) nem emelnek fizetést, nem fizetik ki a túlórát stb. stb. Amióta dolgozom, ez a legfontosabb, amit megtanultam, hogy a lojalitás inkább hátrány, mint előny.
2020. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
38%

Budapest így Pest úgy..blablabla...

Az esetleg nem tünt még föl vkinek,hogy a fővároson kívül is lakik,dolgozik,él még pár millió ember? Vagy,hogy van még közel 3200 település azon kívül.?

Albérletet lehet találni 50e meg 500e ért is,meg a kettő közötti skálán végig. Nettó 500e fizetéssel nyílván nem 500e albikat fogok nézegeti ugyanúgy ahogy 150e fizuval meg 150e-et,ebben mi olyan bonyolult.? :-)

2020. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
41%

Túl nagyok az igények. Albérletre 30 éve se tellt senkinek, mindenki otthon lakott, oda jártak egymáshoz udvarolni, ha elutaztak a szülők, buli volt. Vagy pedig többen béreltek lakást, főlsg az egyetemisták akik erre rászorultak, így töredéke volt a lakhatás, majd mikor párt találtak és összeköltöztek, akkor jött szóba hogy együtt lakjanak albérletben.

Nem lehet megélni 160 nettoból, ezt én is tudom. De óriási luxus egyedü albit fenntartani. Szerintem itt csúszik el mindenki, ezt nem látja be, hogy itt lehet a legnagyobbat spórolni. Csak ugye ez a kényelem feladásával jár, az ugye meg sokaknak nem megy.

2020. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
68%
Ebben az országban kell minimum egy saját tehermentes ingatlan ha boldogulni akarsz. Aki mást mondd hazudik.
2020. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!