Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon, hogyhogy...

Magyarországon, hogyhogy nincsen olyan presztízse a gazdasági diplomáknak, mint Nyugaton?

Figyelt kérdés

Személye szerint, én Németországról, USA-ról tudok nyilatkozni.Ott egy gazdasági diploma egy komoly elismert végzettségnek számít, szinte a mérnökivel egyenértékű presztízsben.



Német multi, ahol dolgoztam.Az anyacégnél Németországban felvettek egy fiatal pályakezdőt.Fél évig adminisztratívabb feladatai voltak,utána pedig kapott magasabb pozíciót.Nem lett vezető, viszont kiemeltebb szerepe volt.

1 évvel később pedig a cégen belül áthelyezték, na ott már minőségügyi projektvezető volt.


Az USA-ban hasonló a szitu, az üzleti diplomáknak nagy a presztízse.



Ellenben, Magyarországon meg mintha valami lesajnált képzések lennének ezek, sőt sokan a bölcsész képzésekkel veszik egy kalap alá.


2020. febr. 15. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Egy milliard feletti forgalmu cegtulajdonos ismerosom azt mondta, hogy nagyon hig a magyar kepzes es ha szeretne akkor se tudna a sajat maga helyere kinevezni egy magyat CEO-t. Nem veletlenul van az, hogy a multik is kulfoldrol hoznak vezerigazgatot a leanyvallalataik vezetesere.


Nekem ennyit mondott. En kulfoldon tanulok, szoval nincs ralatasom az otthoni kepzesre.

2020. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Én nem ezt tapasztaltam, hanem azt hogy Németországban főleg kisebb a presztízse a gazdasági diplomának, mert ott nagyon büszkék az iparukra, amit persze a mérnökök működtetnek elsősorban (szerintük).

Valamint ott is az van hogy aki nem tudja mit tanuljon az megy gazdasági szakra.

Amúgy szerintem a mérnököknek nem sokkal nagyobb a presztízse Magyarországon mint a gazdaságisoknak.

2020. febr. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!