Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nettó 300 ezres fizetés...

A nettó 300 ezres fizetés tényleg kevésnek számít?

Figyelt kérdés
2020. febr. 16. 09:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, mivel keresel ennyit. Gyári 3 műszakos operátor, szociális/egészségügyi munkás, önkormányzati ügyintéző, pedagógus stb. szemmel nézve teljesen jó fizetés. Sokéves gyakorlattal rendelkező IT-s, mérnök, bankár, tolmács, számviteli szakember, bármilyen felsővezető stb. pedig felkelni sem hajlandó ezért az összegért. Ugye az sem mindegy, hogy Pest vagy vidék. Szóval minden relatív.

Ha csak nominálisan nézzük, el lehet éldegélni szépen ebből a pénzből, de meggazdagodni nem lehet belőle.

2020. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

"szociális/egészségügyi munkás, önkormányzati ügyintéző, pedagógus stb. szemmel nézve teljesen jó fizetés"


Nem teljesen jó fizetés, hanem soha a büdös életben nem fogsz annyit keresni a felsorolt helyeken :D Szociális szférát hagytam ott anyagi okokból (pedig imádom a szakmám és fáj érte a lelkem), nekem a nettó 300 már álomfizetés kategória, amiből dicaprio módra tudnám szórni :D

2020. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Vidéki megyeszékhelyen lakom, 2 éve még csak 120ezret kerestem, abból is félreraktam, most nettó 250ezret kapok kézhez, ebből 120ezret félrerakok. Lehet, hogy valakinek kevés, nekem tökéletes
2020. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Bp-en egyedülállónak semmi. Ha van lakásod és egy párod, aki szintén ennyit keres, vagy vidéken élsz, akkor Hawaii.
2020. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Bp-en egyedül nem nagy szám. Egy kis lyuk garzon 120 plusz rezsi. Ehhez BKV bérlet, kaja, egy kis szórakozás és máris marad vagy 50 ezred amit félreteszel. Egy ottani 40 milliós lakás elég sokára jön össze. Szóval igen, kevés.
2020. febr. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
És lemaradt: egy kezdő tanár vagy ápoló vagy írhatnék még egyéb hasznos szakmákat, akik 25 évesen mondjuk megkapják a 140 ezres fizetésüket azok mire jutnak? A lakhatási válság elég keményen kopogtat. Csak sajnos nem igen akar ellene tenni senki.
2020. febr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16-os én pont az általad említett helyzetben vagyok.


25 éves vagyok, tanár és 6 év egyetem után most nettó 140-nel szúrják ki a szemünk. Csak egy szobát tudok bérelni meg kajára és tömegközlekedésre költök, így is alig bírok megélni.


Szóval kérdező, szerintem a te fizud annyira nem gáz.

2020. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kb ennyi a havi fizum. Megyeszékhelyen egy normálisabb albit bérlek rezsivel nyáron 100 körül kijön. A kaja kb 50-60 ezer úgy hogy szinte mindig főzök. Néha ruházkodás, tisztálkodási szerek, egyéb dolgok néha egy pizza rendelés stb. 200 ezernél járunk. Kocsinál csak az üzemanyag 22 ezer havonta. Havi egyszer mondjuk egy bulisabb hétvége kb 10 ezer. Marad havi 50-60-70 ezer Ft amit félre tud tenni az ember. Mondjuk legyen egy évben 800 ezer Ft. Ki lehet számolni, hogy mikorra tud az ember venni belőle egy lakást amikor most 18 millió körül kezdődnek nálunk a 50-60nm-esek.
2020. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ja az lemaradt, hogy téli hónapokban rezsivel 120-130 ha normálisan fűtök és nem két pulóverben ülök fagyoskodva. Szóval 300 ezer nem sok havonta.

Ha lenne párom aki keres minimum 200-at akkor már azt mondanám egész jó.

2020. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!