Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit választanátok és miért?

Ti mit választanátok és miért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel lehetne esélyetek 2 helyen dolgozni.


Az egyik cég havonta 250-et tud ajánlani nettóba minden pótlékkal együtt, viszont cserébe olyan munkát végezhetnél amit szíved szerint csinálsz és normális munkakörülmények vannak biztosítva.


A másik cég havi nettó 300-350-et ajánl viszont kevésbé fényesek a körülmények ráadásul ez iránt a munka iránt közömbös vagy és nem végeznéd olyan szívesen mint az előzőt.

Tehát szívedre hallgatsz inkább vagy reálisan veszed figyelembe a dolgokat és inkább vagy boldogtalan a munkádba, csak keress jól?


Hamarosan ki leszek téve hasonló helyzetnek azért kérdezem.



2020. febr. 17. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Kevés az infó!


- Van gyereked?

- Van hiteled?

- Utazás?

- Mennyire biztos a munkahely?

- Előrelépés?

- Munkatársak?

- Időbeosztás?

- ...

2020. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekem, sem hitelem. Egy vidéki faluban élek egy örökölt jó állapotú kis kertes ingatlanba. Emellett nagyjából van a bankba 15 millió tőke szintén örökölt alapon, de nyilván attól kell munka, mert nem szeretném ész nélkül elverni. Az inkább ilyen biztosíték ott.


A munkahely a 250 ezres 5kmre van tőlem, a 350 ezres 26-ra. Kocsim nyilván van.

2020. febr. 17. 13:17
 3/13 A kérdező kommentje:
Időbeosztás teljesen mindegy, nem tanulok, szóval az nem befolyásol, de mindkét helyen 8 órát kell melózni. 8-tól 4-ig.
2020. febr. 17. 13:18
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Így, ÉN, a 250-est.
2020. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem lenne tehermentes ingatlanom es tartalek, a masodik. A te esetedben az elso.

26km oda-vissza 50+ az havonta 1150km. Egy atlagos (7l) fogyasztasu autoval 85l uzemanyag, 33eft. Ha 15ft/km-t fizetnek, felet allja a ceg. Kerekits folfele, legyen 20 eft a havi uzemanyag. Nos azert nem mindegy, hogy 300 vagy 350, ha elobbibol lejon az uzemanyag, mar is csak 30 eft a differencia a ketto fizetes kozott. Ez meg akkor sem biztos hogy megerne, ha nem lenne teher mentes ingatlan es 15mft vesztartalek. Nyilvan az elso helyre is autozol, de csak otodet koltod uzemanyagra.

2020. febr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha anyagilag rendben vagy, szerintem kevésbé releváns számodra, hogy hol ajánlanak többet, ilyen esetben én biztos azt választanám, amit szívesebben tudnék csinálni napi 8 órában.
2020. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen “background”-al azt amelyiket szívesen csinálod.
2020. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Hosszútávon fentebb lépési lehetőség van? A fizetés kb hogy nőne ezzel arányosan?
2020. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Az elsőt választanám. Volt részem abban, hogy utálattal mentem be dolgozni. Nem kell többször. Inkább az, hogy ne utáljam a vasárnapokat, vagy már a szombat estéket, mert jaj, hétfőn dolgozni kell. 250k maga lenne a boldogság, mert eddig kb 120k volt a fizetésem.
2020. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

bármi is történik akkor is az elsőt választom.


Dolgoztam olyan helyen mint a 2., sőt rosszabb volt mint a leírás, és sokat fizetett.. Nem bírtam, a pénz elég kevés motiváció számomra hosszútávon.

2020. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!