Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi időt kell eltölteni...

Mennyi időt kell eltölteni egy munkahelyen, hogy ne nézzen ki a fejlesztő job-hoppernek?

Figyelt kérdés

Senior Java fejlesztő vagyok. 1.5 éve dolgozok egy olyan helyen, ahol az új "agilis" módszertant eröltetik ész nélkül, inkompetens és agresszív emberek.


A projektek amiken vagyok kiválóak, szakmailag kiváló a csapat, fizetés szintén jó.


Az ész nélküli módszertani okoskodás miatt amit az SM végez, gyomorideggel megyek be dolgozni, ahogyan többen. Lekezelő, alpári stílusban beszél az emberekkel.


Szakmai kvalitásomra sosem volt panasz, meg vannak elégedve velem.


Minimum mennyi időt kell egy helyen eltölteni, hogy a CV-ben ne tűnjön úgy, mint ha túl gyakran váltanék munkahelyet?


Előző helyen fél évet voltam, itt most másfél. 2-t ki kell húzni? 2.5?



2020. febr. 20. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha szakmailag rendben vagy, kit érdekel, hogy a HR-es minek néz? Nyugodj meg, nem ő fog dönteni, hogy felvesznek-e...
2020. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Cégen belül másik projektre nem tudsz átmenni ahol normálisabb a ScM? Retrón nem lett felvetve, hogy amit csinál, az nem ok? :D

1.5 év szerintem nem gond amúgy főleg ha van megfelelő indoklásod. Én első melóhelynél 1.5 év után távoztam és hamar felvettek máshova, mostaninál 2.5 éve vagyok.

2020. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
beleirod az oneletrajzodba hogy koltozes miatt valtanod kellett munkat, mert a bejaras nem volt megfelelo neked.
2020. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

mindig az a fránya megfelelési kényszer.


Majd ha a milliós fizetésed 80%a a gyomorfekélyedre megy, akkor majd rájössz hogy előbb kellett volna lépni.

2020. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, hadd reagáljak:

- "kit érdekel, hogy a HR-es minek néz": Senkit. Nem csak a HR-es nézi meg az életrajzot, hanem a következő szakmai felettesem, CTO, akit viszont érdekelni fogja.

- "Cégen belül másik projektre nem tudsz átmenni" Nem.

- "Retrón nem lett felvetve" De. Le lettem ugatva, hogy miért kritizálom a módszertant, miközben nem a módszertannal van a baj, hanem azzal aki képviseli.

- "koltozes miatt" Jó tipp.

- "milliós fizetésed 80%a a gyomorfekélyedre megy, akkor majd rájössz hogy előbb kellett volna lépni" Tök igazad van. Az a helyzet, hogy ezzel nem tudok vitatkozni. Ezért is gondolkozok a váltáson.

2020. febr. 20. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: Azért ne hagyd magad, ha retrón leugatnak. Eszkaláld nyugodtan felfele és szólj a PM-nek, hogy küldjék el asszertív kommunikációs tréningre vagy valami. Csapat többi tagját nem zavarja a viselkedése?
2020. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"beleirod az oneletrajzodba hogy koltozes miatt valtanod kellett munkat"

Még ő hazudozzon, amikor a felettese egy agresszív p*cs? Főleg, ha ugyanabban a városban van az új munkahelye is, akkor mivel indokolja a költözést?

2020. febr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

> Nem csak a HR-es nézi meg az életrajzot, hanem a következő szakmai felettesem, CTO, akit viszont érdekelni fogja.

Haha, oké. Ha azért nem adja rád áldását a CTO, mert "csak" 1,5 évet voltál egy helyen, viszont szakmailag tökéletesen megfelelsz, akkor az a cég meg is érdemli. Neked tényleg súlyos megfelelési kényszered van... Jó munkát holnap.

2020. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaz amit az utolso irt es masok is, kutyat nem erdekli hogy mennyit voltal egy helyen ha jo vagy es megfelelo arba vagy. Itba nem hiszem hogy barki is (kkvkat leszamitva) ugy gondolkozna hogy a kovetkezo 5 evre tervez veled. 1-2 ev szerintem az amennyi idore ugymond szamitanak rad. Utana meg jon a szokasos golden handcuffs strategia
2020. febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az milyen stratégia?
2020. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!