Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy olyan ember hogyan tud...

Egy olyan ember hogyan tud elindulni a programozói pályán, akinek szüksége lenne betanításra egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

2019. jún. 13. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz "betanítás" alatt?
2019. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy felsőoktatásban tanul, gyakornoki pozíciót keres és az lesz a későbbi "rendes" munkahelye is.


Máshogy nehéz elhelyezkedni és igen, van túljelentkezés is, saját szememmel láttam.

2019. jún. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg is fejlesztőként dolgozom egy cégnél vidéken, ahol a szervettség nulla, viszont kb. pár hetente stack-et kell váltanom. A cég létszáma 5 fő alatti, a főnöknek van már tapasztalata, a többiekkel kezdők vagyunk.


Egyrészről hiányolom a specifikációt, hogy nagyvonalakban mit vár el a főnök a programtól, illetve azt, hogy ez le legyen bontva task-okra.


A jelenlegi stack-hez, amin ügyködök a főnök se ért igazán. Valamelyest el boldogulok a google-val, de néha jó lenne, ha lecsekkolnák a kódomat, megmondanák, hogy ez így tényleg jó-e, vagy hülyeség, nem optimális, amit csináltam. Mert oké, hogy ott a Google, de nem biztos, hogy ki tudom a legjobb megoldást választani.


Örülnék, ha lenne tapasztaltabb fejleszőt fölöttem, illetve kód review, és ha nagyon elakadok akkor elmondja, hogy merre induljak, lehet embertől is kérdezni, és nem csak a Google-tól. Nem örülök, hogy vakok között én vagyok a félszemű jelenleg.


Ami a gyakornokoskodást illeti, arról sajnos már lekéstem, mert megvan már a diplomám. Így mit tudok azon túl csinálni, hogy vergődök a helyemen, vagy elmegyek a Mekibe?

2019. jún. 13. 13:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy már ez túl magas elvárás lenne?
2019. jún. 13. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Magyarul ócska munkahelyen dolgozol. I mean, a code review-zás, szakmai fejlesztés, fizetett kurzusok, stb elég alapvető dolgok egy cégnél.
2019. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Jelentkezz junior pozíciókra normális cégekhez.
2019. jún. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Fennakadtam a "szüksége lenne betanításra" részen. Minden cég más, más processek, más hülyeségek, más standardek. Ezeket mind meg kell szokni/tanulni. Ez is egy betanulás, ami fog kelleni egy 20 éves tapasztalattal rendelkező fejlesztőnek is.


A témával kapcsolatban pedig azt tudom mondani, hogy keress másikat... Mint égen a csillag, úgy keresik a fejlesztőket.

2019. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!