Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem lehet munkahelyen...

Miért nem lehet munkahelyen béremelést bírósággal való fenyegetés nélkül odaadni, ha egyszer szerződésben is van?

Figyelt kérdés

Bértáblás hely ahol 3 évente lépés van a táblában amely emeléssel is jár. Nem léptettek noha bőven túlléptem a 3 évet. Szóltam többször semmi se történt. Bekeményítettem írtam egy levelet hogy vagy léptetnek és megkapok mindent visszamenőleg is vagy ha nem, akkor bíróság.

Erre nagy nehezen léptettek és megkaptam a sok hónapos elmaradást is. De olyan hírek jöttek hozzám, hogy a hátam mögött engem a főnökség leszemetezett, mit ugrál ez majd ki lesz rúgva stb.

Miért kell drámát csinálni egy jogos béremelésből amely ráadásul egy mindkét fél által szerződésen alapszik?

Az meg a másik hogy az emelés maga is egy röhej, 12.000 ft bruttó/hó 3 év után. És még ebből is véres harc lett. Hogy ez miért érdeke a cégnek fel nem fogom.

valaki ezt érti?


2020. febr. 20. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:

A munkahelyed egy olyan hely ahol sok érdekes dolog történt már. Ha közalkalmazottként vagy foglalkoztatva és nem kapod meg a bértábla szerinti bért, akkor jogsértest követ el a főnököd. Ha csak egy szerződéssel alkalmaznak mondjuk havi brutó 250 ezer forintért akkor nem kell ragaszkodnia a főnöködnek a béremeléshez.


A pontos válaszhoz ismerni kellene a munkaszerződésedben leírtakat amit aláírtál.


Pár havonta egy alapítványi iskolás kérdező kiír egy újabb kérdést. Ugye te nem ő vagy?

2020. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!