Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csökkentett munkaidőhöz nem...

Csökkentett munkaidőhöz nem pontosan arányosan kéne csökkenteni a munkabért is?

Figyelt kérdés

Ha nekem az eddigi főállásomat (5 nap napi 8 óra = 40 óra) viszaveszik 6 órásra (vagyis 5 nap x 6 = 30 óra), akkor az ugye pont 25%-os csökkentés.


Ezzel együtt a 230-as bruttóm visszavételre kerül bruttó 160.000-re.

????

csak én nem értem ezt? Ha a munkaidő csökken 25%-kal, akkor a bér is csökken 25%kal, ami 58.000 ft lenne, vagyis 172.000 bruttó.

Vagy én nem értem csak?


2020. febr. 21. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs erre vonatkozóan ilyen szabály.

A munkáért annyit fizetnek, amennyiért valaki elvállalja.

Ha aláírod, akkor ennyit fogsz kapni.

Ha nem, és nagyon akarnak téged továbbra is, akkor adhatnak új ajánlatot.

De gondolom, oka van annak, hogy lecsökkentik a munkaidőt. Nincs elég megrendelés, nehéz anyagi helyzetben van a cég - ergo kevesebbet tud fizetni.

Amit leírtál, az egy matekpélda, az élet meg a valóság.

Ezek nem szoktak egyezni. Tudod, a matekkönyvben Pistikének 38 dinnyéje van, amit megoszt a testvérével.

2020. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Ha aláírod, akkor ennyit fogsz kapni."



Na épp itt a lényeg! Hogy én semmit se írtam alá senki nem is kért tőlem aláírást semmire. Nekem per pillanat van egy élő futó határozatlan munkaszerződésem 230-as bruttóval. Ehhez addig a munkáltató hozzá nem nyúlhatna amíg egy új munkaszerződés ezt lehetővé nem teszi. Az meg csak úgy működhet ha én is aláírom. Ráadásul nem utólag hanem az új feltételek előtt.

Evidens.

Ezért is borul ez az egész már az elején mert én semmit se írtam alá de az új bér és munkaidő már él.

És ez hogy lehet kérdezem én?

2020. febr. 21. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj munkajogászhoz.
2020. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És gondolom,az új szerinti munkaidőt dolgoztad le...
2020. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"És gondolom,az új szerinti munkaidőt dolgoztad le..."



Mivel belépési kártyánkat elvették és a biztonsági szolgálat 6 óra után zárja a telepet így ... vajon maradtam szerinted?

Fizikailag lehetetlen lett volna.

2020. febr. 21. 19:30
 6/8 A kérdező kommentje:
De úgy hírlik hogy hamarosan vége a dalnak mert a telephely bérleti jogát már hirdetik ez egyet jelenthet.
2020. febr. 21. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Tudod, mit jelent ez? Hogy jövő héten új kamut kell kitalálnod
2020. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor belépőkártya nincs, neked meg van élő 8 órás szerződésed.

Ha nem fizetik ki az abban szereplő bért, akkor először felszólítod őket, mivel te nem írtál alá semmi mást.

Ha nem fizetnek ezután sem, akkor mehetsz tovább, csak kérdés, hogy megéri-e.

Gondolom, a cég megszűnik, felszámolják, vagy ilyesmi.

Illetve a különbség bruttó 70 ezer, ami kb nettó 46 ezer.

Ennyiért szerintem nem sokan mennek bíróságra.

A helyedben már keresném az új munkát, mert nagyon úgy tűnik, hogy szükség lesz rá.

2020. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!