Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire szokás munkahelyen...

Mennyire szokás munkahelyen megállapodott pénzbeli juttatásokat csökkenteni? Km-enként megállapított utazási hozzájárulást fix összegre módosították. Így van, aki a kb. felét kapja majd.

Figyelt kérdés
Törvényes, de etikus is? Bajban lehet a cég?

#munkaszerződés #etikus #Km pénz #juttatás csökkentés
2019. márc. 10. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Munkaügyis troll napi rinyája. Egyébként igen, etikus bevezetni egy felső határt.
2019. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen etikus. Minden munkahelyezt csinalja es ez igy nagyon jol van igy.
2019. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Etikus. Legyen már egy határ a felesleges kiadásokra
2019. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szabály:


A munkáltató által fizetett napi munkába járással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a.


A munkáltató által fizetett hazautazással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a, legfeljebb havonta


a) 2010-ben 30 000 forint,


b) 2011-től minden évben az előző évben irányadó összegnek a Központi Statisztikai Hivatal által a megelőző évre megállapított és közzétett éves átlagos fogyasztói árnövekedés mértékével növelt összege.


A hazautazással kapcsolatos költségtérítés e rendeletben meghatározott felső korlátjának a tárgyévre vonatkozó mértékét a foglalkoztatáspolitikáért felelős miniszter 2011-től kezdődően minden év január 25-ig a Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos Értesítőben közleményében teszi közzé.


A munkavállaló részére az előzőek szerinti térítés helyett a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.) 25. § (2) bekezdésében munkába járás költségtérítése címén meghatározott összeg (km-enként 15 forint) 60 százaléka akkor jár, ha


a) a munkavállaló lakóhelye vagy tartózkodási helye, valamint a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés;


b) a munkavállaló munkarendje miatt nem vagy csak hosszú várakozással tudja igénybe venni a közösségi közlekedést;


c) ha a munkavállaló mozgáskorlátozottsága, illetve a súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól szóló kormányrendelet szerinti súlyos fogyatékossága miatt nem képes közösségi közlekedési járművet igénybe venni, ideértve azt az esetet is, ha a munkavállaló munkába járását az Mt. 294. § (1) bekezdés b) pontjában felsorolt hozzátartozója biztosítja;


d) a munkavállalónak bölcsődei ellátást igénybe vevő vagy tíz év alatti köznevelési intézményben tanuló gyermeke van.


(2) A költségtérítést az Szja tv. 25. § (2) bekezdésében meghatározott összeg (15,-/km) és az (1) bekezdésben meghatározott összeg (15,- /km-nek a 60 %-a) különbözetéig a munkáltató mérlegelési jogkörben nyújthatja.


Fentiek alapján döntsd el, hogy törvényes-e a munkáltató intézkedése.

2019. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a 4. Hozzászóló alapos információit. A munkáltatót is megértem, a költségeket kontrollálni kell. A történethez hozzátartozik, hogy korábban is ugyanitt dolgoztam, költségtérítést nem kaptam, de mivel úgy értékeltem, az elvégzett munkáért így is megfelelő bért kapok, nem reklamáltam. Januárban fővállalkozó változás történt, akik ezt automatikusan adták, egy általuk megállapított Ft/km elszámolás szerint. Nyilván mindenkinek jól jön pár azzerrel több. Aztán márciusban már csökkentik. A fő probléma az, hogy több, mint 5 éve működik ez a cég, de ez amatőr vezetésének tünik. Nem tud egy cég, negyedévre sem előre tervezni? Hogy legyek így bizalommal? Jövő hónapban esetleg alapbér csökkentést jelentenek be vagy más elvonást? Tudom, hogy most jó a munkaerő piaci helyzet, odébb állhatnék, de már évek óta jól megvagyok itt. A kedves kommentelők mennének vagy maradnának?
2019. márc. 11. 06:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ez nagyon egyedi.


Én volt, ahol nem hiányoltam, pedig kötelezően hozzá kellett volna járulnia a munkáltatónak a bejárás költségéhez, mert olyan jó hely volt, megfelelő fizetéssel.

Volt, ahol csapkodtam az asztalt érte, mert annyira alul fizettek, pedig bírta volna a cég, csak vezetőnk a "mindent" akarta magának.


Neked kell döntened, nem nekünk.


"Törvényes, de etikus is?"


Szabályos, de nem etikus...


"Bajban lehet a cég?"

Meglehet...

2019. márc. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!