Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha reggel megyek a munkaügyi...

Ha reggel megyek a munkaügyi központba beregisztràlni, de utàna d. u-ra van egy àllàsinterjúm, akkor most oda fel sem tudnak venni, mert màr előtte regisztráltam?

Figyelt kérdés

Pennybe megyek, nem tudom, megfelelek-e, mmint hatàrozottnak làtnak-e majd, mert a kasszàzàstól tartok egy kicsit.

Akkor mehetek vissza a munkaügyibe ki regisztrálni?

Előre is köszi!


2020. febr. 29. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel tudnak venni akkor is, ha már regisztráltál, de egyébként nem fogják megkérdezni. Meg jó eséllyel nem is mondják meg azonnal, ha felvesznek, szóvak valszeg nem kell még aznap visszamennem a munkaügyi központba. Ha kapsz majd álláskeresésit, akkor mindenképp érdemes regisztrálni, csak majd jelentkezz ki, ha találtál munkát.
2020. febr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha reggel bemész a munkaügyibe regisztrálni a kilépőpapírjaiddal, akkor rögzítenek. Délután elmész a Pennybe (ettől még fel tudnak venni) - ha felvesznek, akkor nagy valószínűséggel el kell menned egy üzemorvoshoz, hogy egészségügyileg megfelelsz-e, ez pár nap aztán vissza kell menned a munkaügyibe kijelentkezni, újra lepapírozni az egészet.
2020. febr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. febr. 29. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak jelzem, nem fontos személyesen kijelentkezned a munkaügyiből.


Én sem mentem, írtam egy "szép szerelmes levelet" a munkaügyibe, hogy X: Y: naptól munkaviszonyt létesítettem, kérem ennek megfelelően az ellátásom, ügyem rendezését/megszüntetését. Ajánlottan feladtam postán. Az új munkahelyről semmit nem írtam, csak a munkaviszony kezdő dátumát.

Ennyi...

2020. márc. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igazsàg szerint, én munkanélkülit nem is kapok, szóval amiatt talàn nekem sem lesz sürgős kijelentkeznem...
2020. márc. 1. 14:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem kapsz munkanélkülit, akkor viszont felesleges beregisztrálnod, ha tudod, hogy úgyis rövidtávú lesz a munkanélküliséged. Ha úgy gondolod, hogy talán hosszabb ideig nem találsz munkát, akkor érdemes, vagy ha kapsz álláskeresési támogatást. Egyébként csak felesleges papírmunka. TB miatt sem érdemes, mert a kilépéstől számítva még 45 napig él.
2020. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, köszi szépen!
2020. márc. 1. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Én online intéztem anno itt:


[link]


De sajnos így is be kellett mennem személyesen is.

2020. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"TB miatt sem érdemes, mert a kilépéstől számítva még 45 napig él."


Csak akkor 45 napig "él", ha legalább 45 napig fent is állt előtte a jogviszony (munkaviszony).

2020. márc. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!